آموزش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی

- هدی سجادی 2021/01/15
ترافل دست ساز کره بادام زمینی

آموزش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی

در این مطلب از سری مقالات چوکومگ قصد داریم تا روش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی را آموزش دهیم. همچنین در ادامه نیز ویدئویی از نحوه تهیه Peanut Butter Truffle را قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Peanut Butter Truffle

برای تهیه ترافل دست سازکره بادام زمینی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

کره بادام زمینی 250 گرم
220 گرم خاک قند
وانیل طبیعی یک قاشق چای خوری
کره 90 گرم

مراحل تهیه آن:

ابتدا 250 گرم کره بادام زمینی را داخل یک ظرف می یریزیم. سپس 90 گرم کرده هم دما شده با محیط را به آن اضافه می کنیم. در ادامه یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی را به مواد داخل ظرف افزوده و با یک همزن شروع به هم زدن مواد می کنیم تا کاملا مواد داخل ظرف یکدست و روان شوند. حالا 220 گرم خاک قند را به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و مجددا با هم زن برقی شروع به هم زدن مواد می کنیم تا کاملا مواد ترکیب و روان و یکنواخت شود.

حالا ظرف مواد ترافل کره بادام زمینی را به مدت 30 دقیقه داخل فریزر می گذاریم تا مواد خودش را گرفته و سفت شود. پس نیم ساعت ظرف را از فریزر خارج کرده و مقدار از آن برداشته و مانند یک گلوله توپ، گرد می کنیم. حالا ترافل های گرد شده به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار داده و پس گذشت این تایم ترافل های دست ساز بادام زمینی را از فریزر خارج کرده و داخل یک ظرف پر از شکلات قرار داده و کاملا آن ها را به شکلات آغشته می کنیم. در آخر Truffle ها مجدد به مدت یک ساعت داخل فریزر می گذاریم تا شکلات ها سفت شوند. حالا می توان آن ها سرو کرد و از خوردنشان لذت برد.