درباره ما

آشنایی با برند چوکوچاملی

هر روز در چوکوچاملی جوی روان شکلات لطیف به مغزیجات و میوه‌جات طبیعی می‌پیوندد تا این پدیده جادویی پا به عرصه وجود بگذارد. سفر شکلات دست‌ساز چوکوچاملی از این‌جا شروع می‌شود. فرایند ساخت شکلات دست‌ساز آداب خاصی دارد و یک ماجراجویی کامل است. هر یک از این شکلات‌ها با دیگری متفاوت است و توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. برای ساخت این شکلات‌ها نه از پودر شکلات که از شکلات خالص استفاده می‌شود. شکلات طبیعی و اصیل بسیار حساس است و باید به دقت در دمای معینی آب شود. این شربت نرم و روان برخلاف شکلات کارخانه‌ای مواد نگه‌دارنده‌ی مضر ندارد.

برای ساخت این اثر هنری به‌جای مواد طعم‌دهنده از بهترین مواد اولیه؛ از مغزیجات و میوه‌جات تازه و سالم استفاده می‌شود. شکلات واقعی برخلاف شکلات کارخانه‌ای لطافت خاصی دارد، خیلی زود روی زبان حل می‌شود و حس‌و‌حال فوق‌العاده‌ای می‌بخشد.

هر شکلات دست‌ساز یک اثر هنری است. نرگس فقیهی، مؤسس چوکوچاملی، کار خود را با تدریس نقاشی آبرنگ و ارائه آثارش در نمایشگاه‌ها آغاز کرد و در ادامه وارد هنر شکلات دست‌ساز شد تا زیبایی را با خوشمزگی پیوند دهد.

او مدرک فنی حرفه‌ای و مدرک ویمای ایتالیا را اخذ کرد و پیش لوئیس آمادو، شف آمریکایی دوره دید. اکنون هم آخرین ایده‌های شکلات دست‌ساز را نزد بهترین استادان جهان می‌آموزد. امروز او دوره‌های آموزشی در سطح ابتدایی، نیمه‌پیشرفته و پیشرفته برگزار می‌کند.

نرگس فقیهی با توجه به تجربیات و آموزش‌های فراوان دستورالعمل‌های جدیدی نوشته است که مخصوص چوکوچاملی است. دسر، کوکی‌های ویژه و کوکی های بدون شکر چوکوچاملی – که به‌جای شکر در آن‌ها از عسل استفاده می‌شود- و بسیاری از نوآوری‌های خوشمزه و جذاب دیگر که حتما باید امتحان کنید.

آدرس: نیاوران، سه راه یاسر، به سمت تجریش، پلاک 311
شماره تماس: 02122708795

 

کالاهایی که مشاهده کردید
فیلتر بر اساس شهر محصول
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.