آموزش, شکلات

روش درست کردن دسر شکلاتی با نوتلا و شیرعسل

دسر شکلاتی با نوتلا و شیرعسل

روش درست کردن دسر شکلاتی با نوتلا و شیرعسل

در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه یک دسر شکلاتی خوشمزه با نوتلا و شیرعسل را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Dessert

برای درست کردن این دسر شکلاتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

۱۸۰ گرم نوتلا
۳۸۰ گرم شیر تغلیظ شده
۳۰-۴۰ عدد فندق
۲۰ گرم کره

روش کار:

برای درست کردن دسرشکلاتی با نوتلا و شیرعسل، ابتدا قالبی سیلیکونی آماده کرده و ۱۸۰ گرم نوتلا را داخل آن ریخته و به طور کامل نوتلا را در کف قالب پهن می کنیم. پس از پهن کردن کامل نوتلا در کف قالب، حلا ۳۰ تا ۴۰ عدد فندق را بر روش نوتلا انداخته و قالب را به فریزر منتقل می کنیم.

در مرحله بعدی ظرفی را بر روی شعله قرار داده و ۳۸۰ گرم شیرعسل را داخل آن می ریزیم. سپس شروع به هم زدن شیر عسل می کنیم و پس از آنکه مقدار شیرعسل غلیظ شد، ۲۰ گرم کره را به شیرعسل اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم. ترکیب شیرعسل و کره تا زمانیکه فرم خمیری بگیرند روی شعله نگه می داریم. اجازه می دهیم تا ترکیب شیرعسل و کره خنک شوند.

حالا قالب را از فریزر خارج کرده و ترکیب شیرعسل و کره را به قالب حاوی نوتلا و فندق اضافه کرده و سطح آن را کاملا صاف می کنیم. پس از یکدست شدن سطح دسرشکلاتی با نوتلا و شیرعسل، آن را به فریزر منتقل می کنیم تا کاملا سفت شود. پس از خارج کردن قالب از فریزر، با چاقو شروع به برش زدن کرده و دسر شکلاتی را به قطعات کوچکتر برش می زنیم. دسرشکلاتی نوتلا و شیرعسل آماده سرو شدن است. امیدواریم که این دسر شکلاتی را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =