آموزش انواع تارت‌های خوشمزه و میوه‌ای!

وبوتو
13 مهر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
انواع تارت

ما لذت چشیدن خیلی از دسرها و شکلات‌ها را مدیون فرانسوی‌ها هستیم و تارت‌های خوشمزه هم از این قائده مستثنی نیستند. دنیای تارت‌ها بزرگ‌تر از آن چیزی‌ست که فکرش را بکنید و شما می‌توانید با آموزش انواع تارت، برای هر میهمانی یک دسر جذاب و خوشمزه داشته باشید و تمام میهمانانتان را با هنر خود انگشت به دهان بگذارید. اگر دوست دارید تنوع را به سفره‌های پذیرایی خود برگردانید، پیش‌بند خود را ببندید و در این مقاله با آموزش انواع تارت با چوکوچاملی همراه باشید.

آموزش انواع تارت

اگر می‌خواهید برای هر روزتان یک‌دسر جدید داشته باشید، در ادامه با آموزش انواع تارت همراه چوکوچاملی باشید.

1- تارت انار

تارت انار یکی از انواع تارت است که به‌عنوان یک‌دسر خوشمزه‌ی پاییزی شناخته می‌شود و شما می‌توانید با درست‌کردن آن در شب یلدا، تمام میهمانان خود را سورپرایز کنید. برای تهیه تارت انار آستین‌های خود را بالا بزنید و مواد زیر را آماده کنید.

ماده

مقدار
آرد سفید

220 گرم

پودر قند

60 گرم
کره

150 گرم

وانیل

½ قاشق چای‌خوری
زرده تخم‌مرغ

1 عدد

خامه صبحانه

150 گرم
شکلات شیری

170 گرم

شکر

یک و نیم قاشق سوپ‌خوری
تخم‌مرغ

1 عدد

آب جوش

دو سوم پیمانه
دانه انار

به مقدار لازم

پودر ژله آلوئه‌ورا

نصف بسته

در طرز تهیه تارت انار، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

طرز تهیه نان تارت انار

 • برای شروع داخل یک ظرف بزرگ پودرقند و کره را با هم مخلوط می‌کنیم. بعد از اینکه مواد به‌خوبی مخلوط شدند، زرده تخم‌مرغ و نیمی از وانیلی که داریم را به ظرف اضافه می‌کنیم.
 • در مرحله بعد با کمک یک همزن، مواد را با هم مخلوط می‌کنیم. بعد از اینکه مواد یک‌دست شدند، آرد سفید را به به مواد اضافه می‌کنیم. ( باید حدود یک‌قاشق از آرد را باید برای مراحل بعدی نگه‌داریم)
 • در این مرحله خمیر را با نوک انگشت ورز می‌دهیم، مواد در این مرحله ابتدا مثل خرده‌نان می‌شود و بعد یک‌خمیر نرم به‌دست میاید.
 • حالا وقت پخش‌کردن خمیر داخل قالب تارت است. در این مرحله باید خمیر را بین دوکاغذ روغنی قرار دهید و آن را صاف کنید. بعد از صاف‌شدن خمیر، آن را داخل قالب فیکس کنید.
 • بعد از اینکه خمیر داخل قالب پخش شد، قالب را برای نیم‌ساعت داخل یخچال بگذارید. درمدتی که خمیر داخل یخچال است، فر را گرم کنید. بعد از نیم‌ساعت، قالب را از یخچال دربیاورید و داخل فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید. حدود 20 الی 30 دقیقه باید نان تارت داخل فر باشد تا جایی که کامل بپزد اما زیاد طلایی نشود.
آموزش انواع تارت

طرز تهیه تارت انار

طرز تهیه مواد داخل تارت

 • حالا نوبت تهیه مواد داخل تارت است. برای تهیه مواد داخل تارت باید وانیل، شکر و تخم‌مرغ را در یک ظرف بزرگ بریزیم و با همزن دورکند، مخلوط کنیم تا مواد کاملا یک‌دست شوند و درنهایت آردی که از مرحله قبل باقی‌مانده است را به مواد اضافه می‌کنیم.
 • در این مرحله شکلات شیری را به‌روش بن‌ماری آب می‌کنیم. بعد از آب‌شدن شکلات، خامه صبحانه را به آن اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا مواد یک‌دست شوند.
 • بعد از اینکه مخلوط شکلات و خامه خنک شدند، تخم‌مرغ و شکر را به آن اضافه کرده و با دست یا همزن دستی شروع به هم‌زدن می‌کنیم.
 • وقتی مواد داخل تارت ما آماده شد، آن‌ها را داخل نان تارت می‌ریزیم و مجدد تارت را برای حدود 30 دقیقه داخل فر می‌گذاریم تا مواد پخته شده و نان تارت هم طلایی شود. بعد از حدود سی‌دقیقه، یک خلال‌دندان را داخل تارت فرو می‌کنیم، اگر چیزی به خلال‌دندان نچسبید، تارت ما آماده است.
 • بعد از اینکه تارت خنک شد، می‌توانیم آن را از قالب خارج کنیم و به‌سراغ تزیینات روی تارت برویم.

طرز تهیه تزیینات تارت انار

 • برای تزیین باید دانه‌های انار را روی تارت بچینیم و بعد ژله آلوئه‌ورایی که از قبل آماده کردیم را با قاشق روی دانه‌های انار بریزیم. برای یک‌ربع تارت را داخل یهچال می‌گذاریم تا ژله خودش را ببندد.
 • تارت انار خوشمزه ما آماده است!
طرز تهیه تارت

تارت شکلاتی؛ یکی از انواع تارت

2- تارت شکلاتی

تارت شکلاتی یکی دیگر از انواع تارت است که با یک‌لیوان چای بدجوری می‌چسبد. در ادامه با طرز تهیه تارت شکلاتی همراه چوکوچاملی باشید.

 • برای شروع نان تارت را مثل مرحله قبلی آماده کنید.
 • درادامه خامه غلیظ را به جوش بیاورید و آن را روی شکلات بریزید. بعد از چند دقیقه، شروع به هم‌زدن شکلات و خامه کنید تا آن‌ها کاملا یک‌دست شوند. در این مرحله می‌توانید شکر و نمک را هم اضافه کنید.
 • بعد از اینکه مواد خوب مخلوط شدند، نوبت اضافه‌کردن تخم‌مرغ و وانیل است. مجددا شروع به هم‌زدن می‌کنیم تا مواد یک‌دست شوند.
 • فیلینگ ما آماده است و در این مرحله باید آن را داخل نان تارت بریزیم. اگر سطح تارت، حباب داشت می‌توانید حباب‌ها را با خلال‌دندان بترکانید.
 • به‌مدت 20 الی 25 دقیقه تارت را داخل فر بگذارید تا بپزد. (اگر وسط تارت کمی لرزان باشد، مشکلی ندارد)
 • خامه و سیروپ ذرت را داخل یک‌کاسه بریزید و آن را داخل مایکروویو بگذارید تا جوش بیاید؛ وقتی خامه و سیروپ ذرت جوش آمد، شکلات را به مواد اضافه کنید و بهم بزنید تا شکلات نرم شود.
 • مخلوط خامه، سیروپ و شکلات را رو تارت بریزید؛ ظرف را آرام بچرخانید تا در همه‌جای تارت به‌طور یکنواخت پخش شود.
 • تارت شکلاتی ما آماده است!
انواع تارت

ترات سیب فرانسوی یکی دیگر از انواع تارت!

3- طرز تهیه تارت سیب فرانسوی

دستور پخت تارت سیب فرانسوی، طرفداران زیادی دارد؛ اگر شما هم آماده باشید بیایید تا با هم طرز تهیه یک دسر خوشمزه فرانسوی را یاد بگیریم؛ پس آستین‌های خود را بالا بزنید و مواد زیر را آماده کنید.

موادلازم برای نان تارت

مواد لازم برای نان تارت

مقدار
آرد همه‌منظوره صاف‌شده

½ 1 فنجان

نمک

½ قاشق چای‌خوری
شکر گرانول

2 قاشق غذاخوری

کره خردشده بسیار سرد

12 قاشق غذاخوری
آب سرد

¼ فنجان

موادلازم برای پرکردن تارت

ماده

مقدار

سیب بزرگ

3 عدد

شکر

3/1 فنجان

عصاره وانیل

1 قاشق چای‌خوری
دارچین

1 قاشق چای‌خوری

کره بدون‌نمک

2 قاشق غذاخوری
نمک

8/1 قاشق چای‌خوری

موادلازم برای پخت و تزیین نهایی تارت

آرد همه‌منظوره

1 قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ زده‌شده

1 عدد

شکر قهوه‌ای

2 قاشق غذاخوری
مربای زردآلو (اختیاری)

1 قاشق غذاخوری

خب حالا که مواد را آماده کردید، بیایید به‌سراغ پخت تارت برویم.

مرحله اول؛ پخت نان تارت سیب فرانسوی

 • برای شروع، اول باید به‌سراغ آماده‌کردن نان تارت برویم. برای تهیه نان تارت آرد، نمک و شکر را داخل یک غذاساز مخلوط می‌کنیم. بعد از اینکه مواد مخلوط شدند، کره سرد را اضافه می‌کنیم.
 • تا زمانی که تکه‌های کره، اندازه نخود بشوند، مخلوط‌کردن را ادامه می‌دهیم. بعد از حدود 5 ثانیه، آب سرد را به مخلوطمان اضافه می‌کنیم تا خمیر نرم شود.
 • روی یک‌ سطح را کمی آرد می‌پاشیم و شروع به ورزدادن خمیر می‌کنیم. با استفاده از وردنه خمیر را به‌شکل یک‌دایره در میاوریم و آن را روی یک کاغذروغنی قرارداده و داخل یخچال می‌گذاریم.

مرحله دوم؛ طرز تهیه مواد داخل تارت سیب فرانسوی

 • درمدتی که خمیر تارت داخل یخچال است، فیلینگ را آماده می‌کنیم. برای فیلینگ، پوست و هسته سیب‌ها را جدا کرده و آن‌ها را برش می‌دهیم. سیب‌های برش‌خورده را به‌همراه شکر، کره ذوب‌شده، وانیل، دارچین و نمک داخل یک کاسه بزرگ مخلوط می‌کنیم.
 • خمیر را از یخچال درآورده و آن را داخل قالب جا می‌دهیم. یک قاشق آرد را به‌طور یک‌نواخت روی خمیر تارت می‌پاشیم و بعد برش‌های سیب را به‌صورت دایره‌ای روی تارت می‌چینیم.
 • لبه‌های خمیر را روی سیب‌ها میاوریم و به آن چین‌های کوچکی می‌دهیم. درنهایت تخم‌مرغ زده‌شده را با یک‌برس شیرینی‌پزی روی خمیر می‌زنیم و شکر توربینادو را روی تارت می‌پاشیم.
 • حالا شروع به گرم‌کردن فر می‌کنیم؛ اما قبل از اینکه تارت را داخل فر بگذاریم، بهتر است آن را به‌مدت 15 الی 20 دقیقه داخل یخچال قرار دهیم.
 • بعد از گذشت 20 دقیقه تارت را از یخچال بیرون میاوریم و آن را برای حدود 1 ساعت داخل فر می‌گذاریم. بعد از اینکه سیب‌ها کاملا نرم شد و سطح تارت طلایی و پخته شد آن را از فر درمیاوریم و اجازه می‌دهیم تا تارت خنک شود.
 • شما می‌توانید مربای زردآلو را با 1 و ½ قاشق چای‌خوری آب، در یک کاسه مخلوط کنید و آن را داخل مایکرویو بگذارید تا حباب بزند. بعد از 20 ثانیه مربا را از مایکروویو دربیاورید و با یک برس شیرینی‌پزی، آن را روی سطح تارت بمالید.
آموزش انواع تارت

تارت گیلاس؛ یکی‌دیگر از انواع تارت!

4- تارت گیلاس

یکی دیگر از انواع تارت، تارت گیلاس است؛ تارت گیلاس، یکی از دسرهای خوشمزه تابستانی‌ست. در طرز تهیه تارت گیلاس به مواد زیر نیاز دارید.

ماده

مقدار
گیلاس شیرین بدون‌ هسته

نیم‌کیلو

نشاسته تاپیوکا

2 قاشق غذاخوری
عصاره باددام

½ قاشق چای‌خوری

پودرقند

به‌مقدارلازم
شکلات رنده‌شده

به‌مقدارلازم

حالا که مواد را آماده کردید، بیایید با هم نگاهی به طرز تهیه تارت گیلاس داشته باشیم.

 • برای این تارت، نان تارت را دقیقا به‌همان روشی که در بالا گفته شد، آماده کنید. با این مقدار مواد اولیه ما به 6 عدد نان تارت نیاز داریم.
 • در یک کاسه بزرگ، گیلاس، تاپیوکا، عصاره بادام و نمک را با هم مخلوط کنید. مخلوط گیلاس را به‌طور مساوی بین 6 نان تارت تقسیم کنید
 • حدود 25 الی 30 دقیقه تارت‌ها را داخل فر بگذارید. وقتی روی تارت طلایی شد، یعنی تارت شما آماده است و می‌توانید آن را از فر بیرون بیاورید.
 • کمی که تارت‌ها خنک شدند، می‌توانید آن‌ها را با پودرقند، گیلاس و شکلات تزیین کنید.
طرز تهیه تارت

چوکوچاملی؛ تولیدکننده انواع تارت!

جمع‌بندی

امروز در چوکوچاملی با هم درمورد انواع تارت صحبت کردیم و سعی کردیم 4 مدل از معروف‌ترین انواع تارت را به شما آموزش دهیم. اگر احساس می‌کنید زمان و یا تجربه کافی برای پخت تارت‌های مختلف را ندارید، نگران نباشید، ما دقیقا برای همین اینجا هستیم! شما می‌توانید طعم بی‌نظیر انواع شکلات و دسرهای خوشمزه‌ی دست‌ساز، از جمله تارت را از چوکوچاملی بخواهید. ما در چوکوچاملی تمامی محصولات‌مان را با دست و با استفاده از مرغوب‌ترین مواد آماده می‌کنیم؛ پس می‌توانید برای زیباترشدن سفره‌های پذیرایی خود، روی تارت‌های ما حساب ویژه‌ای باز کنید. برای آشنایی کامل با دسرها و شیرینی‌های ما بهتر است سری به فروشگاه محصولات چوکوچاملی بزنید.

 راستی از آنجایی که تمام محصولات ما دست‌ساز است، شما می‌توانید با تماس با دو شماره زیر، تارت مخصوص خودتان را از ما بخواهید؛ منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

02122708795

09122704950

آیا شما تا‌به‌حال تجربه پخت پای را داشته‌اید؟ لطفا اگر فوت‌وفنی در این زمینه می‌دانید با ما و سایر مخاطبان چوکوچاملی به‌اشتراک بگذارید!

سوالات متداول

1- انواع تارت را چطور تزیین کنیم؟

برای تزیین انواع تارت‌ می‌توانید از خامه، شکلات، ژله، پودرقند و میوه‌های تازه استفاده کنید.

2- چه تارت‌هایی را در فصل بهار و تابستان درست کنیم؟

در هر فصل می‌توانید از میوه‌های آن برای درست‌کردن انواع تارت‌های تازه و خوشمزه کمک بگیرید. مثلا در فصل‌های بهار و تابستان می‌توانید تارت توت‌فرنگی، گیلاس و تمشک را امتحان کنید.

3- چه تفاوتی بین انواع تارت و پای است؟

انواع تارت معمولا از یک لایه خمیر نازک و مواد شیرین تهیه می‌شوند. درحالی‌که پای از یک لایه خمیر ضخیم درست می‌شود و معمولا با موادی مثل گوشت، مرغ، سبزیجات و حبوبات پر می‌شود.

منبع

Rustic French Apple Tart

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.