طرز تهیه تارت سیب

وبوتو
1 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تارت سیب

طرز تهیه تارت سیب

در این مطلب از سری مقالات آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن تارت سیب را آموزش دهیم. همچنین در ادامه ویدئویی از روش درست کردن Apple Tart قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Apple Tart

برای درست کردن تارت سیب به مواد اولیه ای که در زیر به آن اشاره می کنیم، نیاز داریم.

مواد لازم:

جو دو سر: ¾ لیوان
کره: 6 قاشق غذاخوری
آرد: ¾ لیوان
نمک: ½ قاشق چای خوری
آب: 3 قاشق غذاخوری
سیب ورقه شده: 650 گرم
لیمو: یک عدد
دارچین: ½ قاشق چای خوری
جوز هندی: ¼ قاشق چای خوری
سس سیب شیرین نشده: یک لیوان

روش کار:

برای درست کردن تارت سیب ، ابتدا ¾ لیوان جو دو سر را داخل غذاساز ریخته تا کامل خرد شود و تقریبا به حالت آرد در بیاید. حالا ظرفی را بر روی شعله قرار داده و داخل آن 6 قاشق غذاخوری کره اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا کره آب شده و رنگش تیره شود. حالا جو دو سر خرد شده، ¾ لیوان آرد، ½ قاشق چای خوری نمک و 3 قاشق غذاخوری آب را به ظرف روی شعله اضافه کرده و شروع به ترکیب مواد با یکدیگر می کنیم تا به خمیر تبدیل شوند. حالا ظرفی را که برای درست کردن خمیر تارت مناسب است، انتخاب کرده و خمیر را به آن منتقل کرده و شروع به پهن کردن خمیر داخل ظرف می کنیم. ظرف حاوی خمیر را به مدت 30 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم تا خودش را بگیرد.

سیب های تارت سیب را به شکل ورقه ورقه خرد کرده و داخل ظرفی ریخته و در ادامه لیمویی را از وسط نصف کرده و آب یک نصف لیمو را داخل ظرف حاوی سیب ریخته و شروع به مخلوط کردن سیب ها می کنیم. حالا ظرف حاوی سیب را به مدت 4 دقیقه به مایکروویو منتقل می کنیم. پس از خارج کردن سیب از مایکروویو، روی ظرف را به مدت 5 دقیقه می پوشانیم تا بخار سیب داخل ظرف بماند و سیب ها نرم شوند. پس از گذشت 5 دقیقه، در ظرف را برداشته و به آن ½ قاشق چای خوری دارچین و ¼ قاشق چای خوری جوز هندی اضافه کرده و شروع به آن ها با سیب های ورقه شده می کنیم.

حالا ظرف حاوی خمیر تارت سیب را از یخچال آورده و بر روی آن یک لیوان سس سیب شیرین نشده می ریزیم و بر روی سطح خمیر پهن می کنم. حالا شروع به چیدن سیب های ورقه شده بر روی خمیر می کنیم تا تمام سطح آن را بپوشاند. پیش گذاشتن تارت سیب به داخل فر، روی آن را با قلمو به کره آغشته می کنیم. ظرف حاوی تارت را به مدت یک ساعت و با دمای 190 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم تا کاملا بپزد. پس از گذشت یک ساعت، تارت سیب ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.