آموزش درست کردن شکلات تخته ای با پودر کاکائو

وبوتو
24 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تخته ای با پودر کاکائو

آموزش درست کردن شکلات تخته ای با پودر کاکائو

یکی از خوشمزه ترین تنقلاتی که می توان از خوردن آن لذت برد، شکلات تخته ای است. شکلات تلخ به دلیل خواصی که دارد برای بدن بسیار مفید است. در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن شکلات تخته ای با پودر کاکائو را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Bar Chocolate

برای درست کردن شکلات‌تخته ای به مواد زیر نیاز است:

مواد لازم:

پودر کاکائو: 30 گرم
پودر قند: 35 گرم
کره یا روغن قنادی: 100 گرم

روش کار:

برای درست کردن Bar Chocolate در اولین قدم ظرفی را پر از آب کرده و بر روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. حالا 100 گرم روغن قنادی یا کره را داخل ظرف دیگری ریخته و آن را بر روی ظرفی که حاوی آب جوش است قرار می دهیم. با این کار کره یا روغن قنادی ذوب می شوند. پس از ذوب شدن کره، آن را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم تا خنک شود.

در گام بعدی، ظرفی را آماده کرده و 35 گرم پودر قند را داخل الک ریخته و پودر قند را داخل ظرف الک می کنیم. در ادامه پودر کاکائو را هم داخل الک ریخته و در ظرف الک می کنیم. حالا کره ذوب شده را به پودر قند و کاکائو اضافه می کنیم. پس از این کار، ظرف را مجدد روی ظرف حاوی آب جوش قرار داده و به مدت 2 دقیقه و با استفاده از یک قاشق شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم. در قدم بعدی، یک قالب سلیکونی مخصوص شکلات تخته ای را آماده کرده و ترکیبات داخل ظرف را داخل قالب می ریزیم. قالب را به مدت نیم ساعت به فریزر منتقل کرده تا شکلات تخته ای خودش را بگیرد. پس از گذشت 30 دقیقه، شکلات آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.