آموزش شکلات دست ساز بلژیکی؛ از ابتدا تا انتها

وبوتو
15 اسفند, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش شکلات دست ساز بلژیکی

همسر من عاشق شکلات است و من همیشه دوست دارم بهترین شکلات‌ها را در منزل داشته باشیم. هر چقدر هم شکلات‌های موجود در مغازه‌ها خوب باشد؛ اما شکلات دست‌ساز علاوه‌بر داشتن فواید، ضرر کمتری به بدن می‌رساند. از طرفی در شکلات‌های دست‌ساز اندازه‌ی برخی مواد را می‌توان به سلیقه‌ی خود کمتر یا بیشتر کرد. از بین تمام شکلات‌ها، شکلات بلژیکی طرفدار زیادی دارد؛ پس من هم تصمیم گرفتم آموزش شکلات دست ساز بلژیکی را یاد بگیرم.

شکلات‌های بلژیکی بسیار معروف هستند و از جمله سوغات‌های پر طرفدار این منطقه محسوب می‌شوند. اگر شما هم مانند من دوست دارید طرز تهیه‌ی این شکلات‌ها را یاد بگیرید پس از خواندن این مقاله غافل نشوید.

در این مقاله به شما چند نوع از آموزش شکلات دست ساز بلژیکی را خواهیم گفت تا به راحتی در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. با ما همراه باشید.

آموزش شکلات دست ساز بلژیکی با چوکوچاملی

چوکوچاملی برند معتبر شکلات دست‌ساز است. روزانه در چوکوچاملی جویی از شکلات روان است که با مغزیجات و میوه‌جات ترکیب شده و طعمی بی‌نظیر می‌سازند. خوب می‌دانید که فرآیند ساخت شکلات‌های دست‌ساز کمی طولانی و خاص است. هر شکلاتی با دیگری متفاوت بوده و باید در فرآیند آن دقت به خرج داد. در این شکلات‌ها برخلاف دیگر شکلات‌های موجود در بازار که از پودر شکلات استفاده می‌شود، از خود شکلات بهره می‌برند. این شکلات‌ها در دمای معینی آب می‌شوند و مواد نگهدارنده‌ای به آن‌ها افزوده نمی‌گردد.

در تهیه‌ی این شکلات‌ها یا بهتر است بگوییم آثار هنری از طعم‌دهنده استفاده نمی‌شود و به جای آن مغزیجات و میوه‌جات تازه جایگزین می‌شوند. خیلی زود در دهان حل شده و لطافت خاصی دارند.

خانم نرگس فقیهی موسس چوکوچاملی است که ابتدا تدریس نقاشی آبرنگ را انجام می‌دادند و در ادامه وارد زمینه شکلات دست‌ساز شدند. دارای مدرک فنی‌حرفه‌ای و مدرک ویمای ایتالیا است و مدرس او لوئیس آمادو آمریکایی بوده.

چوکوچاملی شکلات‌های بی‌نظیری دارد

چوکوچاملی شکلات‌های بی‌نظیری دارد

ایشان اکنون آخرین ایده‌های شکلات دست‌ساز را پیش بهترین استادان جهان آموزش می‌بینند. خودشان نیز آموزش ابتدایی، نیمه پیشرفته و پیشرفته شکلات دست‌ساز را برگزار می‌کنند. با توجه به آنچه که آموخته و تجرییات خود برای شکلات‌های دست‌ساز دستورالعمل‌هایی نوشته‌اند که مخصوص چوکوچاملی است و در جایی دیگر هرگز آن را نمی‌بینید.

آموزش شکلات دست ساز بلژیکی؛ شکلات یوگو بلژیکی

این شکلات فوق‌العاده خوشمزه با گاناش شکلاتی، بیسکوییت، لعاب و فراستینگ شکلاتی تزئین زیبایی به خود خواهد گرفت.

برای تهیه‌ی آن به بسکوییت، گاناش، لعاب، تراوش و دکور نیاز است. مقدار مواد مورد نیاز در تهیه‌ی هر کدام را به‌طور خلاصه در زیر بیان می‌کنیم.

بسکوییت از 155 گرم بوروسنو+145 گرم zukor+ دو قاشق چایخوری ruzpushvach + 45 گرم کاکائو + 335 میلی‌لیتر تاپ چربی+ نیمی از پوست پرتقال+ 4 عدد تخم مرغ تهیه می‌شود.

گاناش آن از 530 میلی‌لیتر تاپ چربی و 395 متر شکلات درست می‌شود.

برای لعاب از 175 میلی‌لیتر تاپ چربی+ 265 گرم شکلات داغ+ 30 میلی‌لیتر شربت ذرت و برخی افزودنی‌ها کمک می‌گیرند.

 تراوش و دکور نیز تراشه شکلات و لیکور پرتقال را لازم دارند.

طرز تهیه بسکوئیت

ابتدا بسکوییت را تهیه کرده و روی اجزای دیگر کار می‌کنیم. برای درست کردن بسکوییت، اجزای خشک را با تخم‌مرغ و پوست مرکبات هم می‌زنیم. کمی صبر می‌کنیم تا سرد شود. بعد از سرد شدن آنقدر هم می‌زنیم که سفت شوند. سپس خامه را با آن‌ها مخلوط می‌کنیم. تا زمانی‌که مواد یک‎دست شوند این کار را ادامه می‌دهیم.

خمیر را در فر با دمای  180 درجه قرار دهید.. اکنون بسکوییت شما آماده است می‌توانید آن را با چیپس شکلاتی تزئین کنید و بدون مواد دیگر هم میل نمایید. برای اینکه بیشتر از خوردن آن لذت ببرید بهتر است با شکلات همراه باشد. طعم شکلات حس خوبی می‌دهد و برای مدتی این مزه در دهانتان می‌ماند.

با دیدن آموزش شکلات دست ساز بلژیکی به راحتی ان را تهیه کنید

با دیدن آموزش شکلات دست ساز بلژیکی به راحتی ان را تهیه کنید

آموزش شکلات دست ساز بلژیکی با تزئین بسکوییت

در تهیه‌ی شکلات بلژیکی کره کاکائو+ دانه کاکائو+ لستین یا همان امولسیفایر+ زوکور  استفاده می‌شوند. افزودنی‌ها و طعم‌دهنده‌های مصنوعی در این شکلات جایی ندارند.

ابتدا خامه را آماده کرده و سپس آن را سه روز در یخچال نگه‌دارید تا خوب غلیظ شود و به قوام برسد. شکلات سیاه را رنده کرده و در یک کاسه بریزید. یوگو را به شکلات اضافه کرده و در دمای بالا خوب بهم بزنید تا به جوش بیایند. زمانیکه خوب یکدست شدند به آن‌ها کره اضافه کنید. اگر خامه در دمای اتاق در حال سفت شدن بود آن را هم بزنید تا این اتفاق نیفتد و روی خامه را با گراب بپوشانید.

برای تزئین آن بسکوییت‌ها را با مخلوط کن خوب له کنید. آن‌ها را با خامه مخلوط کرده و خوب هم بزنید. حال مواد را به شکل توپ درآورید و در پودر کاکائو کامل غلت بدهید. زوکرکی را به مواد اضافه کنید و تا حدود چهل دقیقه در فریزر قرار دهید.

آموزش شکلات دست ساز بلژیکی؛ شکلات پایه

برای آموزش شکلات دست ساز بلژیکی از این نوع ابتدا مواد لازم برای تهیه آن را در زیر نوشته‌ایم.

آب + بوروشنو + تسوکور + کاکائو + تستا + شکلات شیری + شکلات تلخ + خامه + زوکور + روغن

آب را با روغن در یک ظرف و مواد دیگر را در ظرفی دیگر بریزید و خوب مخلوط کنید.

حال دو ظرف را در هم دیگر مخلوط کنید و به آن‌ها ماسا اضافه نمایید. در فر 180 درجه چهل دقیقه قرار دهید.

شیرکاکائو و گاناش تهیه شده را به آن‌ها بیفزایید. و تا زمان ذوب شدن روی گاز قرار دهید. در نهایت باید مانند خمیر شکلاتی شود. شکلات را از فر درآورده بگذارید خنک شود و آن را به چند قسمت تقسیم کنید.

در صورتی‌که بخواهیم از آن در کیک استفاده کنیم قبل از خنک شدن مواد را به قسمت‌های مختلف کیک بیفزایید. یک لایه کیک و یک لایه مواد شکلاتی بریزید.
مواظب باشید که مواد سرد نشود و در صورت نیاز آن را گرم کنید. در نهایت هم روی کیک را با آن‌ها کامل بپوشانید و تزئین کنید.

از طعم بی‌نظیر شکلات دست‌ساز غافل نشوید

از طعم بی‌نظیر شکلات دست‌ساز غافل نشوید

طرز تهیه شکلات mirel بلژیکی؛ یک نگاه کلی

این نوع از شکلات بلژیکی با استفاده از نت الکلی یخی، خامه شکلات تیره بلژیکی، شکلات بسکوییت، ادویه اروپایی و مواد طبیعی گل رز تهیه می‌شود. یک پذیرایی زیبا است که رنگ برنزه‌ی کمرنگ دارد و به راحتی در دهان حل می‌شود.  عطر و بوی فوق‌العاده‌ی این شکلات شما را وسوسه می‌کند تا هر چه بیشتر از آن میل نمایید. گاهی بلژیکی‌ها آن را با سوسیس‌های شیرینی می‌خورند.

سخن پایانی

در چوکوچاملی دسر؛ کوکی‌های ویژه و همچنین کوکی‌های بدون شکر که در آن‌ها از عسل استقاده می‌شود و نوآوری‌های زیاد دیگری خواهید دید. استفاده از مواد طبیعی به جای طعم‌دهنده باعث می‌شود هر کسی که یکبار از آن استفاده کرده‌است برای همیشه مشتری شود.

موسس چوکوچاملی قادر است آموزش شکلات دست ساز بلژیکی را بدهد تا دیگران هم بتوانند از این شکلات بی‌نظیر استفاده نمایند.

امیدواریم این مقاله مفید بوده  از خواندن آن لذت برده باشید.

سوالات متداول

بله فرق زیادی بین ان‌ها وجود دارد از طعم و بوی آن گرفته تا شرایط نگهداری و ترکیباتی که در ساخت آن استفاده شده‌است.

برای درست کردن این شکلات‌ها بهتر است از کلاس‌های اموزشی بهره ببریم؛ اما بطور کلی از طریق اینترنت و جستجو در گوگل هم می‌توان تا حدودی این شکلات‌ها را درست کرد.

مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده ندارند، مواد اولیه‌ی مرغوبتری دارند، تهیه‌ی آن‌ها سخت‌تر است، هنر دست انسان است، تنوع ان‌ها بیشتر است و…

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.