فواید شکلات برای بانوان

وبوتو
16 مهر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فواید شکلات

فواید شکلات برای بانوان

همه میدانیم شکلات در شادی و نشاط افراد و بهبود خلق و خو تأثیر مثبتی میگذارد اما اینها تنها خواص و فواید شکلات نیست. در این بخش می خوانیم که شکلات چه فوایدی برای سلامتی بانوان و خانم های باردار دارد. با ما در چوکوچاملی همراه باشید…  .

 

کاهش احتمال ابتلا به سکته مغزی

تحقیقات علمی مختلفی اثبات کرده است که مصرف دو تکه متوسط شکلات در هفته می تواند احتمال ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد. نتایج بدست آمده از تحقیقات بر روی حدود سی و سه هزار خانم در رده سنی 49 الی 83 سال در طی ده سال نشان داد که خوردن چهل و پنج گرم شکلات در هفته می تواند از بروز سکته مغزی در زنان جلوگیری کند. از دیگر فواید شکلات  در این زمینه پیشگیری از آسیب های جسمی پس از سکته مغزی مثل انسداد عروق و لخته شدن خون و همچنین کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی می توان اشاره کرد.

کنترل دردهای دوره عادت ماهانه

اگر به روزهای نزدیک پریودی تان نزدیک شده اید و دوباره خلق و خوی عجیب و غریبی پیدا کرده اید، زود عصبی می شوید و یا احساس خستگی دارید، شکلات تلخ بخورید. در روزهای نزدیک به قاعدگی به علت تغییرات هورمون های استروژن و پروژسترون، سایر هورمون های شادی بخش و آرامش بخش نیز با افت تولید مواجه می شوند. یکی از فواید شکلات برای سلامت بانوان در همین امر است، شکلات تلخ با داشتن چربیهای مفید مثل امگا سه و امگا شش، منیزیم و قند کم علائم سندروم پیش از قاعدگی را کاهش می دهد.

آرامش در دوران بارداری

پره اکلامپسی یا فشار بالای بارداری در بانوان می تواند موجب زایمان زودرس یا سقط جنین شود، همچنین گاهی فشار خون می تواند موجب از کار افتادن عملکرد کلیه ها شود. خواص شکلات در این مورد نیز نمود دارد، تئوبرومین موجود در شکلات موجب بهبود سلامت بانوان باردار و پیشگیری از ابتلا به پره اکلامپسی می شود.

بهبود خلق و خو

در آزمایشاتی که توسط محققان دو دانشگاه آمریکایی انجام گرفته، اثبات شده که خوردن شکلات احساسات و اخلاقیات رمانتیک و ملایم بانوان را تا مقدار زیادی بهبود میبخشد، مردان می توانند این مورد از خواص شکلات را فرصتی بدانند و به همسران خود شکلات هدیه دهند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.