آموزش

طرز تهیه کیک بیسکوییتی

کیک بیسکوییتی

طرز تهیه کیک بیسکوییتی

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه کیک بیسکوییتی بدون نیاز به فر را آموزش دهیم. برای یادگیری روش درست کردن این نوع کیک با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Biscuit Cake

برای درست کردن کیک بیسکوییتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

بیسکوییت: ۲۰۰ گرم
آجیل: ۱۰۰ گرم
کره: ۸۰ گرم
نمک: به مقدار لازم
نوتلا: ۲۰۰ گرم
پنیر خامه ای: ۴۰۰ گرم
پودر قند: ۵۰ گرم
خامه: ۲۰۰ میلی لیتر

روش کار:

برای درست کردن Biscuit Cake ابتدا ۲۰۰ گرم بیسکوییت را داخل ظرفی ریخته و با گوشت کوب برقی شروع به خرد کردن آن می کنیم. این کار آنقدر ادامه می دهیم تا بیسکوییت ها تقریبا تبدیل به آرد شوند. حالا ۱۰۰ گرم آجیل را به وسیله گوشت کوب برقی کاملا خرد می کنیم و به بیسکوییت ها اضافه کرده و با قاشق آن ها را با هم ترکیب می کنیم. در ادامه ۸۰ گرم کره را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به مخلوط کردن آن ها با یکدیگر می کنیم. ترکیبات را داخل قالب ۱۸ سانتی متری می ریزیم و با قاشق و لیوان شروع به صاف کردن ترکیبات و هدایت آن به دیواره ها می کنیم.

حالا برای بخش خامه کیک بیسکوییتی ، ظرفی را آماده کرده و ۲ ۰۰ گرم پنیر خامه ای و ۲۰۰ گرم نوتلا داخل آن ریخته و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. ترکیب این دو ماده غذایی را داخل قالب می ریزیم.

در ظرفی دیگر ۳۰۰ میلی لیتر خامه را ریخته و با همزن برقی شروع به همزدن آن می کنیم و در ادامه ۵۰ گرم پودر قند را به آن اضافه می کنیم و همزدن را ادامه می دهیم. حالا در ظرفی دیگر ۲۰۰ گرم باقی مانده پنیر خامه ای را ریخته و با همزن برقی شروع به همزدن می کنیم و سپس ترکیب خامه و پودر قند را به آن اضافه کرده و مجدد با همزن برقی آن ها را ترکیب می کنیم. حالا ترکیبات را داخل قالب ریخته و روی آن را برای تزیین با آجیل و سس شکلات می پوشانیم. حالا قالب را حدود یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم تا کیک بیسکوییتی خودش را بگیرد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =