چند نکته جذاب در رابطه با شکلات تلخ و لاغری

وبوتو
9 خرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ و لاغری

چند نکته جذاب در رابطه با شکلات تلخ و لاغری

قسمت جذاب و مرحله ی آسان در رژیم های سخت برای کاهش وزن به خوردن شکلات مربوط می شود. بله خوردن؛ شاید عجیب به نظر برسد اما در ادامه این قسمت ارتباط خوردن شکلات تلخ و لاغری را متوجه خواهیم شد. با ما در چوکوچاملی همراه باشید… .

 

شکلات با درصد بالا و تلخی زیاد اگرچه طعم شیرینی ندارد، اما میان وعده ی سالم و البته محرک مفیدی جهت لاغر شدن به حساب می آید. قبل از بررسی ارتباط شکلات تلخ و لاغری به ارزش تغذیه ای مواد تشکیل دهنده ی آن خواهیم پرداخت.

ارزش غذایی

در هر صد گرم شکلات تلخی که در دست دارید، 546 کیلوکالری انرژی، یا همان کالری، 19 گرم چربی اشباع، 8میلی گرم کلسترول، 61 گرم کربوهيدرات، 4.1 گرم پروتئین، 7 گرم فیبر و 43 میلی گرم کافئین موجود می باشد.

ادعای خوردن شکلات برای لاغری تنها مربوط به نوع تلخ آن می باشد، یعنی بالای هفتاد درصد. این نوع شکلات گرچه از کالری بالایی برخوردار است اما مصرف بسیار محدود و کم آن که با انس محاسبه می‌شود، علل الخصوص بخاطر وجود کافئین، در رژیم غذایی می تواند سودمند واقع شود و به فرآیند لاغر شدن شما سرعت بخشد.

تأثیر آنتی اکسیدان ها

منیزیم و آنتی اکسیدان موجود در شکلات با درصد تلخی بالا بخاطر جلوگیری از افت انرژی، می تواند به انجام حرکات ورزشی بیشتر کمک کند. قبل از شروع ورزش به مقدار، حداکثر بیست وهشت گرم شکلات تلخ نوش جان کنید.

ایجاد تعادل در سطح انسولین

بخاطر وجود فلاونوئیدها مقاومت انسولین، کاهش و سرعت افزایش قند خون نیز کم می شود، در نتیجه انسولین به طور ناگهانی بالا نمی رود و با کاهش پرخوری ها، خوردن شکلات تلخ و لاغری می تواند مؤثر واقع شود.

افزایش متابولیسم

جالب است بدانید شکلات تلخ و لاغری از آنجایی به هم مرتبط می شوند که پس از خوردن این محرک لاغری، بدن شما شروع به دریافت اسیدهای چرب موجود در شکلات می کند و سوخت و ساز افزایش می یابد.

کاهش ولع به خوردن

اگر دوست دارید حس سیری داشته باشید و از اشتهای زیاد و پرخوری در امان باشید به موقع به سراغ مقدار کمی شکلات تلخ بروید. یعنی حدود نیم ساعت قبل از نهار یا شام.

کم شدن اضطراب پرخوری

از دیگر ارتباطات خوردن شکلات تلخ و لاغری اهمیت استفاده از آن در رژیم غذایی برای کاهش استرس است. چربی های اطراف شکم محصول پرخوری های استرسی هستند که تا حد زیادی می توان آن را مهار کرد.

ایجاد تنوع و زنگ تفریح برای بدن

در رژیم غذایی اغلب افراد نیاز به یک میان وعده فرح بخش هستند که سختی دوران رژیم را متعادل سازد. این محرک لاغری می تواند در این زمینه نیز موفق عمل کند. با مصرف شکلات با درصد تلخی بالا،، هورمون های بهبود خلق و خو و احساس شادی ترشح می شو و در نتیجه بالا رفتن متابولیسم و ایجاد لاغری را شاهد خواهیم بود

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.