آَشنایی با میوه بلوبری و فواید آن برای بدن

وبوتو
25 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
میوه بلوبری

آَشنایی با میوه بلوبری و فواید آن برای بدن

بلوبری یک میوه بومی مناطق امریکای شمالی است که پس از آشنایی با آن، در مناطق اورپا و آسیا نیز این گیاه کاشته شد. میوه این گیاه از لحاظ خانوادگی به میوه زغال اخته بسیار نزدیک است. بلوبری دارای خواص بسیار مفید از جمله: بهبود سلامت قلب، سلامت پوست، فشار خون و … برای بدن است که در ادامه به بررسی خواص آن خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

بررسی فواید BlueBerry برای بدن

بلوبری یک میوه سرد و خشک است که مصرف آن برای سلامت بدن بسیار مفید خواهد بود. از جمله مزایا آن برای بدن می توان به:

کاهش کلسترول بدن

کلسترول بالا برای فعالیت بدن بسیار مضر است. وجود کلسترول در خون بر عملکرد قلب تاثیر بسیار منفی دارد و در نتیجه بر سلامت بدن مضر باشد. یکی از مواد خوراکی که می تواند باعث کاهش سطح کلسترول خون شود، میوه Blueberry است. مصرف این میوه تاثیر بسزایی بر کاهش کلسترول دارد.

پیشگیری از سرطان

بلوبری سرشار از ویتامین C و A است که وجود این ویتامین ها در بدن از تشکیل سلول های سرطانی در بخش های حیاتی بدن از جمله ریه، مری، دستگاه گوارش و … پیشگیری می کند.

سلامت قلب

میوه بلوبری به دلیل کاهش سطح کلسترول خون باعث کاهش بیماری های قلبی می شود. در نتیجه مصرف این میوه می تواند بر بهبود سلامت قلب موثر باشد.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

میوه Blueberry به دلیل داشتن فیبر بالا در ساختار خود باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود و افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند، می توانند این میوه را به برنامه غذایی خود اضافه کنند.

استحکام استخوان

میوه بلوبری سرشار از آهن، فسفر، منیزیم، کلسیم، روی، منگنز و ویتامین K است که این مواد معدنی و ویتامین برای استحکام استخوان های بدن نیاز هستند. مصرف این میوه از شکنندگی استخوان و دندان ها جلوگیری می کند.

برند چوکوچاملی همواره به فکر سلامتی مشتریان خود بوده و همیشه از میوه های تازه از جمله میوه بلوبری در شکلات های خود استفاده می کند. شکلات های حاوی فیلینگ و گاناش این میوه علاوه بر طعم و مزه، برای سلامت شما عزیزان نیز بسیار مفید است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.