طرز تهیه شکلات بن بن دست ساز با گاناش توت فرنگی

- هدی سجادی 2021/04/20
شکلات بن بن دست ساز

طرز تهیه شکلات بن بن دست ساز با گاناش توت فرنگی

در این مقاله می خواهیم روش درست کردن شکلات بن بن دست ساز با گاناش توت فرنگی را آموزش دهیم. همچنین در پایان مطلب ویدئویی از روش درست کردن Bon Bon Chocolate با گاناش توت فرنگی قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Bon Bon Chocolate با گاناش توت فرنگی

برای درست کردن شکلات بن بن دست ساز با گاناش توت فرنگی به مواد زیر نیاز است

مواد لازم:

80 گرم خامه
20 گرم کره
20 گرم گلوکز
80 گرم توت فرنگی
140 گرم شکلات تلخ چیپسی

روش کار:

در ابتدا 80 گرم خامه همزده را داخل ظرفی ریخته و سپس 20 گرم کره، 20 گرم گلوکز و 80 گرم توت فرنگی فریز شده را نیز به مواد اضافه می کنیم. مواد را روی شعله کم قرار داده تا به خوبی با هم ترکیب شوند. حالا مقداری شکلات تلخ چیپسی را به مواد اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن شکلات با مواد می کنیم. حالا ترکیبات را داخل یک کیسه قیفی شکل می ریزیم.

 140 گرم شکلات تلخ چیپسی را داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری و با دمای 56 درجه سانتی گراد ذوب می کنیم. پس از ذوب شدن شکلات ها، 2/3 شکلات را برای تمپرینگ کردن و رسیدن به دمای 27 درجه سانتی گراد بر روی تخته ای ریخته و شروع به تمپرینگ کردن می کنیم. زمانی که شکلات به دمای 27 درجه سانتی گراد رسید آن را مجدد به داخل ظرف ریخته و با باقی شکلات موجود در ظرف ترکیب کرده تا دمای آن به 31 تا 32 درجه سانتی گراد برسد.

حالا قالب سیلیکونی را آماده کرده و با اسپری شکلات رنگی بر روی قالب اسپری می کنیم. حالا شکلات را بر روی قالب می ریریزیم و باقی شکلات را دوباره داخل ظرف می ریزیم. اجازه می دهیم تا شکلات داخل قالب خودش را بگیرد. پس از این مرحله، گاناش توت فرنگی را به قالب اضافه کرده و سپس روی آن را با شکلات پر می کنیم. قالب را به مدت 10 دقیقه فریزر منتقل کرده تا خودش را بگیرد. شکلات را از فریزر خارج کرده و به راحتی شکلات ها از قالب جدا می شود.