طرز تهیه شکلات صبحانه

وبوتو
10 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات صبحانه

طرز تهیه شکلات صبحانه

یکی از خوشمزه ترین چیزهایی که می توان در هنگام صرف کردن صبحانه خورد، شکلات صبحانه است. در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن شکلات صبحانه را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

برای درست کردن شکلات صبحانه به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

آرد: 2 قاشق غذاخوری
شیر: یک لیوان
پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری
شکر: ½ لیوان
عسل: یک قاشق مرباخوری
شکلات تخته ای: 50 گرم
فندق یا بادام زمینی: ½ لیوان
کره: یک قاشق مرباخوری
وانیل: نوک قاشق غذاخوری

روش کار:

برای درست کردن شکلات صبحانه ، ابتدا ظرفی را بر روی بخار آب قرار داده و شکلات را داخل آن ریخته تا ذوب شود. حالا ظرف دیگری انتخاب کرده و آرد و پودر کاکائو را درون آن الک کرده و آن را داخل ظرف الک می کنیم. الک کردن را دو بار تکرار می کنیم و در ادامه به ترکیب آرد و پودر کاکائو، شکر اضافه می کنیم.

حالا به ترکیب آرد، پودر کاکائو و شکر، ½ لیوان شیر را اضافه کرده و هم می زنیم. هم زدن را آنقدر ادامه می دهیم تا مواد کاملا یکدست شود. حالا ظرف را روی حرارت ملایم قرار داده و ترکیبات داخل ظرف را به آرامی بر روی حرارت هم می زنیم تا آرد گلوله نشود. زمانیکه ترکیبات داخل ظرف کمی غلیظ شد، شکلات‌تخته ای ذوب شده را به آن اضافه می کنیم و هم زدن را ادامه داده تا مواد کاملا با هم ترکیب شده و یکدست شوند.

در قدم بعدی برای درست کردن شکلات صبجانه ، عسل را به همراه کره به مایه‌شکلات داخل ظرف اضافه کرده و همچنان همزدن را ادامه می دهیم. در ادامه ظرف را از روی حرارت برداشته و به آن وانیل اضافه می کنیم و آن را با مواد داخل ظرف مخلوط می کنیم.

حالا یک تابه بر روی حرارت قرار داده و فندق یا بادام زمینی خام را داخل آن ریخته و بر روی حرارت تفت می دهیم تا پوست رویشان از میوه جدا شود. حالا فندق یا بادام زمینی را از روی حرارت برداشته و آن ها را خرد می کنیم. فندق یا بادام زمینی خرد شده را به شکلات ها اضافه کرده و آن ها را با شکلات مخلوط می کنیم. شکلات صبحانه ما آماه شده و می توان آن را داخل ظرفی و به یخچال منتقل کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.