روش درست کردن شکلات دست ساز تبلت حبابی

وبوتو
3 مهر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز تبلت حبابی

روش درست کردن شکلات دست ساز تبلت حبابی

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی، قصد داریم تا طرز تهیه شکلات دست ساز تبلت حبابی را آموزش دهیم. همچنین در ادامه ویدئویی از نحوه درست کردن این نوع شکلات تبلتی قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه شکلات تبلتی حبابی

برای درست کردن شکلات دست ساز تبلت حبابی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

موارد لازم:

100 گرم شیر خشک
125 گرم شکلات شیرین
60 تا 70 میلی لیتر آب گرم

روش کار:

برای درست کردن حباب های شکلات تبلتی حبابی ، ابتدا یک تابه را انتخاب کرده و 100 گرم شیر خشک را داخل تابه ریخته و 60 تا 70 میلی لیتر آب را به آن اضافه کرده و با یک وسیله مانند لیسک شروع به هم زدن شیر خشک و آب می کنیم. این کار را آنقدر ادامه می دهیم تا آب و شیر خشک کاملا با هم ترکیب شوند.

در این مرحله، تابه را بر روی شعله قرار داده تا ترکیب آب و شیر خشک خودش را بگیرد و یک خمیر با کیفیت و لطیف به دست آید. حالا تابه را از روی شعله برداشته و اجازه می دهیم تا خمیر کمی خنک شود. حالا برای درست کردن حباب های شکلات دست ساز تبلت حبابی، مقداری از خمیر را برداشته و با دست شروع به گرد کردن آن ها در سایزهای مختلف می کنیم.

در قدم بعدی، 125 گرم شکلات تخته ای شیرین را با چاقو خرد کرده و داخل قیف ریخته و با قرار دادن قیف در داخل آب گرم، شکلات ذوب می شود. حالا یک کاغذ روغنی را آماده کرده و شکلات ذوب شده را بر روی آن می ریزیم و با کارتک آن را پخش می کنیم تا لایه زیرین شکلات تبلتی ما درست شود. حالا حباب های از قبل درست شده را بر روی شکلات چیده و بر روی حباب ها باقی شکلات را می ریزیم تا تمام حباب ها به شکلات آغشته شوند. اجازه می دهیم تا شکلات خودش را بگیرد و حالا با یک چاقو اضافات شکلات را از اطراف شکلات دست ساز تبلت حبابی می گیریم. شکلات تبلتی حبابی ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.