آموزش درست کردن کوکی کره ای در خانه

وبوتو
17 بهمن, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کوکی کره ای

آموزش درست کردن کوکی کره ای در خانه

یکی از تنقلات خوشمزه ای که می توان در عصرانه به همراه چای میل کرد، کوکی کره ای است. در این مطلب از سری مجموعه های آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش پخت Butter Cookies در خانه را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Butter Cookies

برای درست کردن کوکی کره ای در خانه به یکسری مواد اولیه نیاز است که باید آن ها تهیه شوند:

مواد لازم:

آرد 3 لیوان
کره 200 گرم
½ لیوان شکر
تخم مرغ درشت یک عدد
بیکینگ پودر یک قاشق چای خوری
نمک یک چهارم قاشق چای خوری
وانیل طبیعی یک قاشق سوپ خوری
طعم دهنده با طعم پرتقال یک قاشق چای خوری

روش کار:

برای درست کردن کوکی کره ای ، ابتدا تمام آرد را داخل یک ظرف ریخته و سپس بیکینگ پودر و نمک را با آن اضافه کرده و شروع به میکس کردن آن ها با یکدیگر می کنیم.
در مرحله بعد، 200 گرم کره و ½ لیوان شکر را در ظرفی دیگر ریخته و با همزن برقی به مدت 2 دقیقه شروع به هم زدن می کنیم تا کاملا با هم ترکیب بشوند. در قدم بعدی، وانیل طبیعی، تخم مرغ و طعم دهنده با طعم پرتقال را به این مواد اضافه کرده و مجددا با همزن شروع به میکس کردن آن ها با یکدیگر می کنیم.

در گام بعدی از پخت کوکی کره ای ، نیمی از ترکیب آرد، نمک و بیکینگ پودر با ظرف اضافه کرده و با وسیله همانند لیسک شروع به ترکیب مواد می کنیم و در قدم بعدی نیم دیگر آرد را به ظرف اضافه کرده و میکس کردن مواد با یکدیگر را ادامه می دهیم. در این مرحله مواد را از ظرف بر روی یک سطح صاف خالی کرده و با دست به مدت 30 ثانیه شروع به ورز دادن می کنیم تا فرم خمیری به خود بگیرد.

حالا با یک وردنه شروع به پهن کردن خمیر می کنیم و پس از دست پیدا کردن به ضخامت مد نظر، به مدت 30 الی 40 دقیقه خمیر را به فریزر منتقل می کنیم. پس از خارج کردن آن از فریزر شروع به قالب زدن کرده و در سینی فر کوکی کره ای ها را میچینیم. حالا سینی را به مدت 12 الی 15 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد یا 360 درجه فارنهایت منتقل می کنیم. پس از خارج کردن سینی اجازه می دهیم تا کوکی کره ای ها سرد شوند تا در نهایت آماده سرو کردن بشوند.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.