نحوه تشخيص شکلات خوب و خرید شکلات اصل

وبوتو
29 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خرید شکلات

نحوه تشخيص شکلات خوب و خرید شکلات اصل

شکلات ها پر طرفدار ترین شیرینی های دنیا هستند که خریداران زیادی دارند اما آیا همه ی این خریداران به درستی قادر به تشخیص شکلات خوب از بد هستند؟ اگر دوست دارید تجربه ی خرید شکلات اصل را داشته باشید نکات ذکر شده در این مقاله را مطالعه کنید. با چوکوچاملی همراه باشید…  .

تشخیص شکلات واقعی

قطعا شکلات قلابی در بسیاری از موارد فقط به کمک آزمایش های تخصصی که در آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو انجام می شوند قابل تشخیص است اما به هر حال اگر شما قصد خرید شکلات اصل دارید خودتان نیز می توانید راهکارهایی را برای تشخیص شکلات خوب ///////// اعمال کنید. در ادامه به چند مورد اشاره خواهد شد.

1. توجه به تاریخ تولید و انقضا

خرید شکلات اصل باید با توجه به تاریخ تولید آن. انجام شود. به طور معمول نهایتا تا یک سال بعد از تولید باید شکلات تلخ مصرف شود و شکلات سفید نیز حداکثر تا شش ماه بعد می بایست مصرف شود. پس شکلات خوب یک شکلات تازه تولید شده است.

2. ظاهر

شکلاتی که تکه تکه شده است بیشتر در معرض اکسیژن و دما و هوای محیط قرار می گیرد و با این وجود به خاطر خاصیت قلیایی که در آن به وجود می آید کیفیت خود را از دست می دهد و از گروه شکلات اصل فاصله می گیرد.

3. بو

خرید شکلات واقعی را می توانید با بو کردن با اطمینان بیشتری انجام دهید. شکلات خوب بوی خیلی دلپذیری دارد. اگر هیچ بویی از شکلات استشمام نکردید مطمئنا نمی توان به اصالت آن پی برد.

4. رنگ

قبل از خرید شکلات رنگ و. ظاهر را کاملا بررسی کنید. یک شکلات اصل سطح کاملا صیقل شده و. براقی دارد. اگر شکلاتی که میخواهید بخرید رنگ کدری دارد از خریدتان صرف نظر کنید. چنانچه روی شکلات سفید شده مطمئن باشید به خوبی از شکلات نگهداری نشده است.
توجه داشته باشید یک شکلات واقعی تلخ باید رنگ قهوه ای کاملا تیره و شکلات شیری باید نه خیلی روشن و نه خیلی تیره باشد. رنگ شکلات تلخ هر چقدر به رنگ قهوه ای رو به قرمز باشد با کیفیت تر است.

5. بافت

اگر قبل یا بعد از خرید شکلات تکه ای از آن را بشکنید و کاملا ترد و شکننده باشد می توانید از اینکه یک شکلات مرغوب در دست دارید مطمئن باشید. چنانچه صدای شکستن شکلات کند و ضعیف و گرفته باشد شکلات اصل در اختیار ندارید. همچنین یک شکلات خوب بافتی نرم دارد و به راحتی داخل.. دهان آب می شود بدون احساس ماسیدن روغن یا وجود ناخالصی.
یک شکلات اصل و با کیفیت مقدار کره کاکائو متعادلی دارد.

6. مزه

طعم و مزه یک شکلات مرغوب مدتی داخل دهان باقی می ماند و به سرعت از بین نمی رود. اگر دوست دارید تجربه ای از یاد نرفتنی از شکلات صد درصد خالص طبیعی و دست ساز داشته باشید محصولات چوکوچاملی  که از با کیفیت ترین ترکیبات تهیه می شود را حتما امتحان کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.