راهنمای خرید شکلات خوب

وبوتو
24 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات خوب

راهنمای خرید شکلات خوب

شاید کمتر لیست خریدی را می توان یافت که در طول یک ماه هیچ نوع شکلاتی در آن برای خرید وارد نشده باشد. در اغلب مهمانی ها و دورهمی ها این خوردنی های جذاب و شیرین طرفداران زیادی دارند. اما آیا هر خوشمزه ای که صرفا اسم شکلات دارد را باید خرید؟ در این راهنمای خرید شکلات خوب قصد داریم انواع شکلات ها را معرفی کنیم. با ما در چوکوچاملی همراه باشید… .

سالهاست که وارد هر فروشگاهی می شویم قفسه های پر از شکلات های رنگارنگ و جذاب می بینیم اما انتخاب بهترین شکلات و خرید شکلات خوب است که لذت و رضایت خرید را دو چندان می کند. گزینه های مختلفی برای انتخاب شکلات اصل وجود دارد. قبل از هر چیز می بایست با انواع شکلات ها آشنا شوید:

آشنایی با انواع شکلات ها:

شکلات تلخ

شکلات اصل و شکلات مرغوب اگر از نوع تلخ آن باشد برای سلامتی بدن شما بسیار مفید خواهد بود. خرید شکلات خوب تلخ از این بابت برای سلامتی شما مفید است که آنتی اکسیدان زیادی دارد و تأثیرات مطلوبی بر سیستم قلبی عروقی و به طور کل سلامت بدن خواهد گذاشت.

نکته

توجه داشته باشید، اگر قصد خرید شکلات خوب تلخ دارید صرفا نباید رنگ تیره آن ملاک خرید شما باشد. شما باید درصد و میزان کاکائو ی موجود در شکلات را چک کنید. یک شکلات اصل تلخ میبایست حدود 60 الی هشتاد و پنج درصد کاکائو داشته باشد .

شکلات سفید

شکلات سفید از چربی دانه کاکائو تهیه می شود و بر همین اساس هیچ رنگی از تیرگی کاکائو در آن دیده نمی شود.

شکلات بدون شکر

شکلات بدون شکر هیچ طعم خاص و جذابی ندارد اما خرید شکلات خوب و مرغوب بدون شکر غالبا برای شیرینی پزی به کار گرفته می شود. این شکلات هیچ طعم و عطر خاصی نیز ندارد.

شکلات طعم دارد

شکلات طعم دار حاوی ده الی بیست درصد کاکائو و کره کاکائو است و درصد زیادی نیز طعم دهنده هایی همچون قهوه شیر دارد.

اگر اطلاعات خود را برای خرید شکلات خوب و شکلات مرغوب و اصل بالا ببریم مجذوب زرق و برق های صنعتی نخواهیم شد. ترکیب روی بسته بندی را به خوبی مطالعه بکنید.
شکلات اصل از دانه کاکائو و کره کاکائو و درصد کمی طعن دهنده تولید می شود. دقت کنید روی بسته بندی شکلات، روغن پالم و یا روغن گیاهی نوشته نشده باشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.