تأثیر شکلات بر سلامتی (افزایش هوشیاری و بینایی با شکلات تلخ)

وبوتو
18 آذر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تأثیر شکلات بر سلامتی

تأثیر شکلات بر سلامتی (افزایش هوشیاری و بینایی با شکلات تلخ)

شاید به ندرت بتوانید شخصی را پیدا کنید که جذب شکلات های رنگارنگ و متنوع موجود در بازار نشود و حتی با وجود عدم تمایل به شیرینی جات یک شکلات مورد علاقه نداشته باشد. حالا تصور کنید اگر این شکلات اصل و مرغوب باشد لذت خوردن آن چند برابر می شود. در این مقاله تأثیر شکلات بر سلامتی چشم و هوشیاری بدن را بررسی کرده ایم. با وب سایت چوکوچاملی همراه باشید… .

شکلات در وهله اول باید از برند مرغوب و با کیفیت انتخاب شود، شکلات های کامپاند مزیتی برای بدن ندارند، پس از اینکه شکلات اصل انتخاب کردید مقدار مصرف را نیز در حد تعادل قرار دهید و در خوردن شکلات تفریط نداشته باشید. چنانچه این موارد رعایت شود، تأثیر شکلات بر سلامتی بدن مشخص می شود. شکلات تلخ بر هوشیاری و بینایی تأتیری مطلوبی میگذارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

هوشیاری

خواب آلودگی و عدم هوشیاری را می توان با مصرف شکلات تلخ بخاطر وجود کافئین در آن کاهش داد. چنانچه شکلاتهای دارک به حد اعتدلال مصرف شوند تأتیرات مطلوبی خواهند گذاشت.
در میان شکلات ها، شکلات تلخ از درصد پودر کاکائوی بیشتری برخوردار است و همین امر موجب رنگ تیره تر و مزه تلخ تر آن می شود. شکلات تیره و تلخ بخاطر میزان زیاد کاکائو، دارای آنتی اکسیدان قوی پلی فنول می باشد. همچنین وجود ترکیبات فلاوونوییدی باعث ازبین رفتن رادیکال های آزاد خون شده و تصلب شریان ها و بروط سرطان را کاهش می دهد.

در خصوص تأثیر شکلات بر سلامتی بدن ، لازم بذکر است که میزان سطح هوشیاری بدن با مصرف شکلات تلخ بخاطر وجود کافئین افزایش می یابد اما اگر زیاد مصرف شود، نتیجه عکس داشته و باعث استرس و اضطراب می شود. چنانچه همیشه استرس دارید و فرد مضطربی هستید، توصیه میشود مصرف شکلات را محدود کنید.

بینایی

با توجه به تحقیقات و پژوهش های انجام شده در رابطه با تأثیر شکلات بر سلامت بدن ، اثبات شده است که مصرف شکلات تلخ به خاطر وجود فلاوانول های موجود در کاکائو برای بینایی بسیار مفید می باشد. وجود این آنتی اکسیدان باعث افزایش جریان خون و در نتیجه رسیدن اکسیژن بیشتر به سلول های چشم و در نتیجه بینایی بهتر می شود. همچنین سلول های مغزی نیز با دریافت اکسیژن بیشتر جوان مانده و دیرتر پیر می شوند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.