چطور چاکلت بار درست کنم؟

وبوتو
31 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
چاکلت بار

چطور چاکلت بار درست کنم؟

و اما شکلات بار پرطرفدار. در این بخش رسیدیم به یکی از خوشمزه ترین تجربه های شکلاتی به نام چاکلت بار که علاوه بر امکان خرید از معتبر ترین منابع فروش شکلات دست ساز است اصل  خودتان نیز می توانید در خانه آن را تهیه و همراه با عزیزانتان نوش جان کنید. در ادامه با چوکوچاملی همراه باشید…  .

مواد اولیه برای درست کردن چاکلت بار

پنجاه و پنج گرم کره
صد و نود گرم شیر عسلی غلیظ
صد و هفتاد و پنج گرم شکلات تخته ای تلخ تکه تکه شده
صد و ده گرم بیسکویت دایجستیو ریز و خرد شده
کشمش پلویی بیست و پنج گرم
بیست و پنج گرم گردو خرد شده

طرز تهیه شکلات بار دست ساز

مرحله اول

شکلات تخته ای های ریز ریز شده و کره را داخل یک کاسه استیل یا شیشه ای نشکن بریزید و روی یک قابلمه با آب در حال جوش روی شعله قرار دهید. توجه کنید کاسه با آب قابلمه در تماس نباشد تا به خوبی با روش بن ماری شکلات ها و کره ذوب شود.

مرحله دوم

در این مرحله از درست کردن شکلات بار خانگی شیر عسلی را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا حالت کرمی پیدا کند. حالا کشمش ها، بیسکویت تکه تکه و ریز شده و گردوهای خرد شده را بیفزایید و به خوبی هم بزنید تا کل مواد به صورت یک دست مخلوط شوند.

مرحله سوم

در مرحله سوم از تهیه شکلات بار  شما باید یک قالب ناودانی داشته باشید، این قالب را چرب کنید و با کاغذ روغنی پوشش دهید.  دقت کنید کاغذ روغنی کمی بالاتر از دیواره ها را پوشش دهد. به این دلیل که پس از درست کردن چاکلت بار و تکمیل مراحل، خارج کردن شکلات به راحتی و بدون ایجاد شکستگی انجام شود.

مرحله چهارم

در این گام برای درست کردن چاکلت بار مخلوطی که درست کردید را داخل قالب یریزید و تقریبا سه ساعت داخل یخچال بگذارید. حالا قالب را از داخل یخچال بیرون بیاورید و حدود پنج دقیقه در دمای محیط بگذارید. در این تایم با خط کش و چاقو برش های یک و نیم سانتی را معین کنید.

مرحله پنجم

در آخرین مرحله از تهیه شکلات بار خانگی شکلات دست ساز خود را با کمک لبه های کاغذ روغنی از داخل قالب بیردن بیاورید و از قسمتی که قبلا با خط کش و چاقو علامت زده بودید برش بزنید.

لینک خرید چاکلت بار دست ساز تهیه شده از شکلات اصل کلبوت بلژیکی با تازه ترین و مرغوب ترین ترکیبات

شیرین کام باشید…

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.