طرز تهیه دسر دست ساز بیسکوییت شکلاتی و شکلات

وبوتو
4 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر دست ساز بیسکوییت شکلاتی

طرز تهیه دسر دست ساز بیسکوییت شکلاتی و شکلات

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا دسر دست ساز با استفاده از بیسکوییت شکلاتی و شکلات را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن دسر بیسکوییت شکلاتی و شکلات

پیش از آنکه روش درست کردن این دسر خوشمزه را آموزش دهیم، به مواد مورد نیاز آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

1 فنجان شیر خشک (125 گرم)
100 میلی لیتر آب گرم
6 عدد بیسکوییت شکلاتی (بیسکوییت اورئو یا هر برند دیگری)
150 گرم شکلات
2 قاشق غذاخوری بادام هندی یا هر نوع آجیل
مکمل

روش کار:

در قدم اول از درست کردن دسر دست ساز بیسکوییت شکلاتی و شکلات ، باید یک 125 گرم شیر خشک را داخل تابه ای ریخته و به آن 100 میلی لیتر آب گرم اضافه کرد و با قاشقی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در گام بعدی 6 عدد بیسکوییت شکلاتی را با چاقو خرد می کنیم. حالا تابه حاوی ترکیب شیر خشک و آب را بر روی تابه قرار داده و با قاشقی شروع به همزدن می کنیم تا ترکیب شیر خشک و آب کاملا خمیری شکل شود.

در مرحله بعدی، تابه را از روی شعله برداشته و به خمیر بدست آمده، بیسکوییت شکلاتی خرد شده را به آن اضافه کرده و با هم ترکیب می کنیم. حالا کاغذ شیرینی پزی را آماده کرده و با روغن آن را چرب می کنیم. ترکیب خمیر شیر خشک و بیسکوییت شکلاتی را روی کاغذ شیرینی پزی پهن کرده و کاملا آن را در کاغذ می پیچیم و آن را به مدت 20 تا 30 دقیقه به فریزر منتقل می کنیم. پس از گذشت نیم ساعت، خمیر را از فریزر خارج کرده و با چاقو آن را به قطعات کوچکتر برش می زنیم.

در مرحله آخر، 150 گرم شکلات ذوب شده را داخل ظرفی ریخته و به آن 2 قاشق غذاخوری بادام هندی یا هر نوع آجیل دیگر را اضافه کرده و با قاشق آجیل و شکلات را مخلوط می کنیم. تکه های بریده شده خمیر شیر خشک و بیسکوییت شکلاتی را داخل شکلات انداخته تا تمام سطح آن به شکلات آغشته شود. اضافه می دهیم تا روکش شکلاتی خودش را بگیرد و پس از آن دسر دست ساز بیسکوییت شکلاتی و شکلات آماده سرو شدن است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.