طرز تهیه دسر کیک بیسکوییت شکلاتی با موز

وبوتو
29 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر کیک بیسکوییت شکلاتی با موز

طرز تهیه دسر کیک بیسکوییت شکلاتی با موز

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کیک بیسکوییت شکلاتی با موز را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن دسر بیسکوییت و شکلات با طعم موز

پیش از آن که به روش درست کردن دسر کیک بیسکوییت شکلاتی با موز بپردازیم، به مواد اولیه آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

بیسکویت پتی بور 400 گرم
موز 3 عدد
شکلات تلخ 400 گرم
شکلات سفید 30 گرم

روش کار:

برای درست کردن دسر بیسکوییت و شکلات با طعم موز ، ابتدا 400 گرم بیسکوییت پتی پور را داخل میکسر ریخته و بیسکوییت را کاملا خرد و پودر می کنیم. حالا سه عدد موز را با چنگال له کرده و به بیسکوییت پودر شده اضافه می کنیم و با دست بیسکوییت و موز را چنگ می زنیم تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند. چنگ زدن را آنقدر ادامه می دهیم تا ترکیب بیسکوییت و موز حالت خمیری پیدا کند. حالا خمیر را روی کاغذ شیرینی پزی قرار داد و سلیفون بر روی آن کشیده و با وردنه خمیر را پهن می کنیم. در ادامه خمیر را داخل قالبی با ابعاد 24×24 سانتیمتری قرار می دهیم.

در گام بعدی، 400 گرم شکلات تکه تلخ را با چاقو خرد کرده و به مدت 5 دقیقه به ماکروویو منتقل می کنیم تا شکلات خرد شده، ذوب شود. حالا شکلات ذوب شده را بر روی خمیر بیسکوییت و موز ریخته و آن شکلات را بر تمام سطح خمیر پهن می کنیم. در ادامه قالب را به مدت 30 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت نیم ساعت، قالب را از یخچال خارج کرده و خمیر دسر را بر عکس کرده و بر روی سطح پشتی آن نیز شکلات ریخته و برای تزیین آن می توان از شکلات سفید مایع استفاده کنیم. مجدد قالب را به مدت نیم ساعت به یخچال منتقل کرده تا شکلات سفت شود. پس از گذشت 30 دقیقه دسر کیک بیسکوییت شکلاتی با موز را از یخچال خارج کرده و با سپس با چاقو آن را به قطعات کوچکتر تقسیم می کنیم.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.