روش درست کردن دسر کیک بیسکویت شکلاتی

وبوتو
28 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر کیک بیسکویت شکلاتی

روش درست کردن دسر کیک بیسکویت شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه دسر کیک بیسکویت شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری این دسر خوشمزه، با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه دسر بیسکوییت و شکلات

برای درست کردن دسر کیک بیسکوییت شکلاتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

400 گرم بیسکوییت پتی بور
400 میلی لیتر شیر (2 فنجان)
2 قاشق غذاخوری شکر (40 گرم)
2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت (30 گرم)
2 قاشق غذاخوری کاکائو شیرین نشده (20 گرم)
100 گرم شکلات تلخ
1 قاشق غذاخوری کره

250 میلی لیتر خامه شیرین شده
200 گرم شکلات تلخ
1 قاشق غذاخوری کره
تکه های شکلات سفید برای طعم دادن

روش کار:

برای درست کردن دسر بیسکوییت و شکلات ، در مرحله اول 400 گرم بیسکوییت پتی بور را داخل ریخته و با دست بیسکوییت ها را به قطعات کوچکتر خرد می کنیم. ظرفی دیگری آماده کرده و 400 میلی لیتر شیر را داخل آن ریخته و به شیر، 40 گرم شکر، 30 گرم نشاسته و  20 گرم پودر کاکائو شیرین نشده را اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. پس مخلوط شدن مواد با یکدیگر، ظرف را بر روی شعله با درجه حرارت پایین قرار می دهیم و همزدن را ادامه می دهیم تا ترکیبات غلیظ شود. پس از غلیظ شدن ترکیبات، ظرف را از روی شعله برداشته و 100 گرم شکلات تکه ای تلخ را به ترکیبات داخل ظرف اضافه می کنیم و شروع به همزدن میکنیم تا شکلات تلخ ذوب شود و مواد ترکیب شود.

در ادامه یک قاشق غذاخوری کره را به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و همزدن را ادامه می دهیم. حالا ترکیبات شکلاتی را به ظرف حاوی بیسکوییت خرد شده اضافه می کنیم و بیسکوییت و شکلات را کاملا با هم مخلوط می کنیم. حالا قالبی را آماده کرده و ترکیب بیسکوییت و شکلات را داخل آن ریخته و کاملا سطح آن را صاف می کنیم. قالب را به مدت کمی به یخچال منتقل می کنیم تا دسر کیک بیسکوییت شکلاتی خودش را بگیرد.

خامه روی دسر

برای درست کردن خامه روی دسر بیسکوییت و شکلات ، ابتدا ظرفی را آماده کرده و 250 گرم خامه شیرین شده را داخل ظرف ریخته و آن را بر روی شعله قرار می دهیم. خامه را تا زمان حباب زدن اجازه می دهیم تا روی شعله بماند. پس از آنکه ظرف را از روی شعله برداشتیم، 200 گرم شکلات تلاخ را به خامه شیرین شده اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن خامه و شکلات می کنیم. در ادامه یک قاشق غذاخوری کره را به ترکیبات اضافه کرده و ترکیب کردن مواد را ادامه می دهیم.
در ادامه قالب حاوی دسر کیک بیسکوییت شکلاتی را از یخچال خارج کرده و ترکیب خامه و شکلات را روی آن ریخته و قالب را به مدت 6 ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت 6 ساعت، قالب را از یخچال خارج کرده و شروع به برش زدن دسر بیسکوییت و شکلان می کنیم. برای تزیین آن می توان از تکه های شکلات سفید استفاده کرد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.