آموزش افطاری یا عصرانه سبک ( نان شکلاتی )

وبوتو
14 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نان شکلاتی

آموزش افطاری یا عصرانه سبک ( نان شکلاتی )

ماه مبارک رمضان و سفره های سحری و افطار بهانه های خوبی برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده است و چه بهتر که این دورهمی ها همراه با خوراکی های سالم خانگی باشند. در این بخش به آموزش نان شکلاتی پرطرفدار به عنوان یک افطاری سبک پرداخته ایم. این نان را می توانید با چای میل کنید. در ادامه با چوکوچاملی همراه باشید… .

مقادیر

یک قاشق چایخوری مایه خمیر
سه قاشق غذاخوری شکر
یک تخم مرغ
صدگرم کره
یک پیمانه شیر
چهار پیمانه آرد

آموزش درست کردن نان شکلاتی مناسب برای افطاری یا عصرانه

مرحله اول

ابتدا نصف شیر را گرم کنید تا به دمای متعادل و اصطلاحا ولرم برسد. نصف پیمانه شیر ولرم را داخل لیوان بریزید، حالا یک قاشق غذاخوری شکر را به شیر اضافه کنید و بعد خمیر مایه را بیفزایید، کمی هم بزنید، روی لیوان را با درپوش ببندید و کنار بگذارید. حدودا ده دقیقه در جای با دمای تقریبا گرم بگذارید تا کف کند و اصطلاعا به عمل آید.

مرحله دوم

در گام دوم برای درست کردن نان شکلاتی مناسب برای افطاری یا عصرانه، تخم مرغ، کره آب شده، شیر و شکر و مایه خمیری که ده دقیقه کنار گذاشته بودیم را با هم داخل ظرفی مخلوط کنید.

مرحله سوم

یک کاسه بزرگ بردارید، تمام آرد را داخل کاسه بریزید، وسط آرد ها را باز کنید و مخلوط شیر و تخم مرغی را وسط ظرف بریزید و با قاشق کمی هم بزنید. و بعد از آن با دستتان کاملا ورز بدهید، این کار را حدود پنج دقیقه ادامه دهید و خوب ورز دهید. خمیر آماده تخمیر است. آن را گرد کرده وداخل ظرفی قرار دهید که بتوانید روی ظرف را پوشش دهید. ترجیحا از ظرف در دار استفاده کنید. اجازه دهید تا خمیر حدود دو ساعت در محیطی گرم استراحت کند.

مرحله چهارم

در این مرحله از درست کردن نان شکلاتی مناسب برای افطاری یا عصرانه خمیر شما پس از دو ساعت آماده است. روی سطح کار را آرد بپاشید و خمیر را روی آن پهن کنید.

مرحله پنجم

شکلات های تخته ای را با روش بن ماری (روی حرارت بخار آب) آب کنید و داخل یک قیف بریزید. حالا به

سراغ خمیری بروید که در مرحله قبل کاملا پهن شده است. دو طرف خمیر پهن شده را یک تا بزنید و شکلات ها را با قیف روی خمیر بریزید و خمیر را تا کنید تا شکلات ها در یک لایه بین دو خمیر قرار گیرند. حالا به آرامی با وردنه سطح خمیر را صاف کنید تا شکلات ها کامل داخل لایه درونی پخش شوند.

نان شکلاتی

مرحله آخر

با چاقو خمیر را برش کوچک بزنید. سینی فر را چرب کنید. خمیر های شکلاتی تکه تکه شده را روی سینی بگذارید و روی آنها را با زعفران و زرده تخم مرغ به وسیله یک قلمو پوشش دهید. پس از پخت و تکمیل مراحل درست کردن نان شکلاتی مناسب برای افطاری یا عصرانه روی آنورا با پودذ قند تزئین و سپس نوش جان کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.