آموزش

آموزش درست کردن دسر براونی شکلاتی

دسر براونی شکلاتی

آموزش درست کردن دسر براونی شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه دسر براونی شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری روش درست کردن Chocolate Brownie Dessert با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Brownie Dessert

برای درست کردن دسر براونی شکلاتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد مورد نیاز:

کره: ۱۰۰ گرم
شکر: ۱/۳ پیمانه
آرد: ۱ ½  پیمانه
پودر کاکائو: ۲ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری
شیر گرم: ½ پیمانه
وانیل طبیعی: ½ قاشق چای خوری
شکلات تلخ: ۱۰۰ گرم

کرم:

خامه زده شده: ۲۰۰ میلی متر
پودر قند: ¼ پیمانه
شکلات تخته ای تلخ: ۱۰۰ گرم
شیر داغ: ۱/۳ پیمانه

روش کار:

برای درست کردن دسر براونی شکلاتی ابتدا ۱۰۰ گرم شکلات تلخ را خرد کرده و در ظرفی ریخته و به آن ۱۰۰ گرم کره و ۱/۳ پیمانه شکر اضافه کرده و به روش بن ماری شکلات و کره را ذوب کرده و ترکیب می کنیم. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و در ادامه ۱ ½ پیمانه آرد، ۲ قاشق غذا خوری پودر کاکائو و ۱ قاشق چای خوری را داخل الک ریخته و آن ها را داخل ظرف حاوی ترکیب شکلات، کره و شکر الک می کنیم و با قاشقی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم، در ادامه ½ پیمانه شیر گرم و ½ قاشق چای خوری را به ترکیبات اضافه کرده و مخلوط کردن آن ها را ادامه می دهیم تا به یک فرم خمیری برسیم.

قالبی را آماده کرده و کف آن را با روغن پوشانده و بر روی آن کاغذ شیرینی پزی قرار می دهیم. حالا ترکیب خمیری داخل ظرف را به قالب منتقل می کنیم. حالا قابلمه ای را بر روی شعله قرار داده و در آن را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه می گذاریم تا دمای محیط داخلی قابلمه به یک میزان بالا رود. سپس قالب را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه به قابلمه منتقل کرده و یا قالب را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد داخل فر قرار می دهیم. کیک پس از پخته شدن از قابلمه یا فر خارج کرده و آن را از داخل قالب بیرون می آوریم.

برای درست کردن کرم روی دسر براونی شکلاتی ابتدا ۲۰۰ میلی لیتر خامه زده شده را داخل ظرفی ریخته و با همزن دستی شروع به همزدن می کنیم تا کمی خودش را بگیرد. سپس ¼ پیمانه پودر قند را به آن اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم تا کاملا خامه فرم بگیرد. حالا خامه را کاملا روی کیک پهن می کنیم.

در ظرفی دیگر ۱۰۰ گرم شکلات تلخ را ریخته و ۱/۳ پیمانه شیر داغ را اضافه می کنیم و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم و سپس ترکیب شکلات و شیر را روی خامه کیک می ریزیم تا کاملا روی آن را بپوشاند.برای تزئین دسر براونی شمکلاتی می توان از شکلات رنده شده یا از اسپرینکلس شکلاتی استفاده کرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + بیست =