آموزش درست کردن دسر براونی شکلاتی

وبوتو
30 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر براونی شکلاتی

آموزش درست کردن دسر براونی شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه دسر براونی شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری روش درست کردن Chocolate Brownie Dessert با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Brownie Dessert

برای درست کردن دسر براونی شکلاتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد مورد نیاز:

کره: 100 گرم
شکر: 1/3 پیمانه
آرد: 1 ½  پیمانه
پودر کاکائو: 2 قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری
شیر گرم: ½ پیمانه
وانیل طبیعی: ½ قاشق چای خوری
شکلات تلخ: 100 گرم

کرم:

خامه زده شده: 200 میلی متر
پودر قند: ¼ پیمانه
شکلات تخته ای تلخ: 100 گرم
شیر داغ: 1/3 پیمانه

روش کار:

برای درست کردن دسر براونی شکلاتی ابتدا 100 گرم شکلات تلخ را خرد کرده و در ظرفی ریخته و به آن 100 گرم کره و 1/3 پیمانه شکر اضافه کرده و به روش بن ماری شکلات و کره را ذوب کرده و ترکیب می کنیم. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و در ادامه 1 ½ پیمانه آرد، 2 قاشق غذا خوری پودر کاکائو و 1 قاشق چای خوری را داخل الک ریخته و آن ها را داخل ظرف حاوی ترکیب شکلات، کره و شکر الک می کنیم و با قاشقی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم، در ادامه ½ پیمانه شیر گرم و ½ قاشق چای خوری را به ترکیبات اضافه کرده و مخلوط کردن آن ها را ادامه می دهیم تا به یک فرم خمیری برسیم.

قالبی را آماده کرده و کف آن را با روغن پوشانده و بر روی آن کاغذ شیرینی پزی قرار می دهیم. حالا ترکیب خمیری داخل ظرف را به قالب منتقل می کنیم. حالا قابلمه ای را بر روی شعله قرار داده و در آن را به مدت 5 الی 10 دقیقه می گذاریم تا دمای محیط داخلی قابلمه به یک میزان بالا رود. سپس قالب را به مدت 25 تا 30 دقیقه به قابلمه منتقل کرده و یا قالب را به مدت 20 تا 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد داخل فر قرار می دهیم. کیک پس از پخته شدن از قابلمه یا فر خارج کرده و آن را از داخل قالب بیرون می آوریم.

برای درست کردن کرم روی دسر براونی شکلاتی ابتدا 200 میلی لیتر خامه زده شده را داخل ظرفی ریخته و با همزن دستی شروع به همزدن می کنیم تا کمی خودش را بگیرد. سپس ¼ پیمانه پودر قند را به آن اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم تا کاملا خامه فرم بگیرد. حالا خامه را کاملا روی کیک پهن می کنیم.

در ظرفی دیگر 100 گرم شکلات تلخ را ریخته و 1/3 پیمانه شیر داغ را اضافه می کنیم و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم و سپس ترکیب شکلات و شیر را روی خامه کیک می ریزیم تا کاملا روی آن را بپوشاند.برای تزئین دسر براونی شمکلاتی می توان از شکلات رنده شده یا از اسپرینکلس شکلاتی استفاده کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.