روش درست کردن کیک شکلاتی بدون آرد ، تخم مرغ و فر

وبوتو
26 مهر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلاتی

روش درست کردن کیک شکلاتی بدون آرد ، تخم مرغ و فر

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن کیک شکلاتی را آموزش دهیم که نیازی به آرد، تخم مرغ و فر ندارد. برای یادگیری آموزش درست کردن این نوع کیک، با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Cake

برای درست کردن کیک شکلاتی بدون آرد ، تخم مرغ و فر باید مواد زیر را تهیه کنید:

مواد لازم:

2 بسته بیسکوییت اورئو
1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر
290 میلی لیتر شیر
مقداری روغن
کاغذ شیرینی پزی
100 گرم شکلات تلخ
½ قاشق چای خوری کره

روش کار:

برای درست کردن کیک شکلاتی بدون آرد ، تخم مرغ و فر، ابتدا 2 بسته بیسکوییت اورئو را داخل دستگاه غذاساز ریخته تا کاملا خرد شوند. حالا بیسکوییت های اورئو خرد شده را داخل ظرفی ریخته و به آن یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن آن ها با یکدیگر می کنیم. در ادامه 250 میلی لیتر شیر را به ترکیبات اضافه کرده و مجددا با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا کاملا روان و یکدست شوند.

حالا ظرف تفلونی را آماده کرده و کف آن را با روغن چرب کرده و روی کف آن را با کاغذ شیرینی پزی می پوشانیم و مجددا روی آن را نیز با روغن چرب می کنیم. حالا خمیر کیک شکلاتی را داخل ظرف ریخته و بر روی شعله به مدت 45 تا 50 دقیقه قرار می دهیم. در صورت عرق کردن در ظرف، عرق آن را با دستمال خشک می کنیم. پس از گذشت تایم مورد نظر، کیک پخته و ظرف را از روی شعله برمیداریم. ظرف را بر عکس کرده و کیک را خارج می کنیم. کاغذ شیرینی پزی را از روی سطح کیک برمیداریم.

برای درست کردن شکلات روی کیک، ابتدا 100 گرم شکلات تلخ را داخل ظرفی ریخته و 40 میلی لیتر شیر و ½ قاشق چای خوری کره به آن اضافه کرده و به روش بن ماری شکلات را آب می کنیم تا یک ترکیب رقیق و یکدست به دست آید. حالا شکلات را روی کیک ریخته و اجازه می دهیم تا شکلات خودش را بگیرد. کیک شکلاتی بدون آرد، تخم مرغ و فر ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.