روش درست کردن کیک شکلاتی

وبوتو
18 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلاتی

 روش درست کردن کیک شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا روش جدیدی از طرز تهیه کیک شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری این آموزش درست کردن Chocolate Cake با ما همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Cake

برای درست کردن کیک شکلاتی، به یکسری مواد اولیه نیاز داریم که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

آرد کیک: 30 گرم
پودر کاکائو: 20 گرم
شکر: 45 گرم
کره یا روغن نارگیل: 20 گرم
تخم مرغ: 2 عدد
شکلات تخته ای: 1 عدد

روش کار:

برای درست کردن Chocolate Cake ابتدا ظرفی را به همراه الک انتخاب کرده و 30 گرم آرد و 20 گرم پودر کاکائو را داخل الک می ریزیم و آرد و پودر کاکائو را داخل ظرف الک می کنیم. در گام بعدی، دو عدد تخم مرغ داخل ظرفی دیگر شکسته و به آن 45 گرم شکر را اضافه کرده و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن تخم مرغ و شکر می کنیم. همزدن را آنقدر ادامه می دهیم تا کاملا مواد رقیق و یکدست شوند.

حالا کم کم ترکیب آرد و پودر کاکائو و همچنین 20 گرم کره ذوب شده را داخل ظرف حاوی مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه کرده و با لیسک شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم. حالا قالبی با ابعاد 146x82x50 میلی متر را انتخاب کرده و کف و دیواره آن را با کاغذ روغنی پوشانده و مایه خمیر کیک شکلاتی را داخل آن می ریزیم. قالب را به مدت 15 دقیقه و با دمای 170 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت 15 دقیقه، کیک را از فر خارج کرده و شکلات تخته ای را بر روی آن گذاشته و مجدد قالب را به مدت 10 دقیقه و با دمای 160 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت 10 دقیقه کیک را از فر خارج کرده و کیک شکلاتی ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.