سه مدل تزئین کیک با شکلات

وبوتو
5 تیر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تزئین کیک

سه مدل تزئین کیک با شکلات

تزئین کیک در تصور عموم کار بسیار دشواری هست و در اغلب مواقع بخاطر همین ذهنیت کیک های منزل به صورت ساده سرو می شوند. در این بخش از مقالات چوکوچاملی به سه مدل از تزئینات شکلاتی کیک خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید… .

 

سس شکلاتی غلیظ

یک روش برای تزئین کیک شکلاتی پس از خامه کشی کامل استفاده از خامه و شکلات تخته ای  است.
در این روش ابتدا باید خامه را داخل مایکروفر بگذارید تا حسابی داغ و رقیق شود. زمانی که خامه از کناره های دیواره ظرف شروع به جوشیدن کرد، از داخل مایکروفر خارج کنید و شکلات تخته ای هایی که خرد کرده اید را داخل ظرف خامه ی داغ بریزید تا حسابی ذوب شود. حالا این ترکیب را کاملا مخلوط کنید. اگر سس شما خیلی سفت شد دوباره کمی در مایکروفر قرار دهید.

نکته:

اگر مایکروفر ندارید از حرارت بن ماری و یا حرارت بسیار ملایم اجاق گاز استفاده کنید و هر زمان که خامه از کناره ها شروع به جوشیدن و یا اصطلاحا قل زدن کرد آن را از حرارت بردارید.

روش استفاده

سس را داخل ماسوره گرد ساده یا داخل قیف یا ظرف سس کچاپ تمیز بریزید و دور تا دور لبه های بالایی کیک خامه کشی شده را سس بریزید. در برخی قسمت ها ظرف سس شکلاتی را بیشتر فشار دهید تا بخاطر نامنظم بودن میزان سس، در برخی نواحی شره کند و تزئین کیک شکلاتی به همین سادگی انجام شود.

تزئین کیک

اشکال شکلاتی

صد گرم شکلات تخته ای را روی حرارت بن ماری یا داخل مایکروفر ذوب کنید. پس از اینکه شکلات ذوب شده از حرارت افتاد آن را داخل قیف قنادی با ماسوره گرد کوچک بریزید، می توانید از کیسه فریزر هم استفاده کنید. یک کاغذ روغنی را روی سینی پهن کنید و هرشکلی که دوست دارید برای تزئین کیک شکلاتی بگذارید، نقاشی کنید. سینی را تقریبا ده دقیقه داخل فریزر بگذارید تا اشکلال شکلاتی شما آماده شوند.

تزئین کیک
حدود صد و هفتاد الی دویست گرم شکلات ترجیحا تلخ را داخل خامه صبحانه ی داغ شده بریزید و کاملا مخلوط کنید. یک لایه از این ترکیب ساده و خوشمزه می تواند تزئین کیک شکلاتی را بسیار ساده و زیبا کند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.