روش درست کردن کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر

وبوتو
4 دی, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر

روش درست کردن کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر را آموزش دهیم. برای یادگیری درست کردن این نوع Chocolate Cake با ما همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Cake بدون نیاز به شیر

برای درست کردن کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر به مواد اولیه زیر نیاز داریم:

مواد لازم:

تخم مرغ: 2 عدد
شکر: 180 گرم
نمک: به میزان لازم
روغن آفتابگردان: 150 میلی لیتر
پودر کاکائو: 3 قاشق غذاخوری
آب داغ: 220 میلی لیتر
قهوه فوری: یک قاشق غذاخوری
آرد: 240 گرم
بیکینگ پودر: 16 گرم
سرکه: 2 قاشق غذاخوری
شکلات تلخ: 180 گرم

روش کار:

برای درست کردن کیک شکلاتی بدون نیاز به شیر ابتدا ظرفی را آماده کرده و دو عدد تخم مرغ را داخل آن می شکنیم. به تخم مرغ، 180 گرم شکر اضافه کرده و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در ادامه به ترکیب تخم مرغ و شکر، 150 میلی لیتر روغن آفتابگردان کم کم اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم.

در گام بعدی به 220 میلی لیتر آب داغ، یک قاشق غذا خوری قهوه فوری اضافه کرده و با قاشق هم می زنیم تا کاملا ترکیب شوند. حالا کم کم 220 میلی لیتر آب به همراه قهوه را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم. در ادامه الکی را آماده کرده و 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو داخل ترکیبات الک کرده و همزدن را ادامه می دهیم. در قدم بعدی، آرد را داخل الک ریخته و کم کم آرد را داخل ترکیبات الک کرده و با همزن دستی ارد را با ترکیبات مخلوط می کنیم. در ادامه نیز بیکینگ پودر و باقی مانده آرد را داخل ترکیبات الک کرده و شروع به همزدن می کنیم. در انتها 2 قاشق غذاخوری سرکه به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به همزدن می کنیم

قالبی را آماده کرده و ترکیبات را داخل آن می ریزیم. حالا قالب را به مدت 35 دقیقه و با دمای 160 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از خارج کردن کیک شکلاتی از فر، شکلات تلخ ذوب شده را بر روی آن ریخته و در تمام سطح کیک پهن می کنیم. حالا برای تزیین روی کیک مقداری شکلات را داخل قیف ریخته و شروع به تزیین کردن روش کیک شکلاتی می کنیم.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.