نحوه درست کردن کیک شکلاتی خانگی بدون فر

وبوتو
15 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلاتی خانگی بدون فر

نحوه درست کردن کیک شکلاتی خانگی بدون فر

در این مطلب از سری مقالات آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کیک شکلاتی خانگی بدون فر را آموزش دهیم. در ادامه نیز ویدئویی از آموزش درست کردن Chocolate Cake قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Cake بدون فر

برای پخت کیک شکلاتی خانگی بدون فر به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

یک بسته بیسکوییت اوریو
یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر
100-110 میلی لیتر شیر
120 گرم شکلات شیری تخته ای
2 تا 3 قاشق غذاخوری بادام زمینی خرد شده

روش کار:

در اولین مرحله، یک بسته بیسکوییت اوریو را داخل ظرفی ریخته و با دست شروع به خرد کردن آن ها می کنیم. بعد از خرد کردن بیسکوییت ها، یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر و 100-110 میلی لیتر شیر را به ظرف اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. پس از یکدست شدن کامل ترکیبات داخل ظرف، یک قالب فلزی انتخاب کرده و کف و دیواره آن را با کاغذ روغنی می پوشانیم و ترکیبات داخل ظرف را داخل قالب می ریزیم. همانطور که در بالا اشاره شد، این روش پخت این کیک شکلاتی نیازی به فر نداره و تنها به یک تابه در دار نیاز است.

تابه در دار را روی شعله قرار داده و داخل آن دو ظرف فلزی به عنوان پایه های قالب قرار می دهیم و در تابه را می بندیم تا حرارت داخل آن افزایش یابد. پس از گذشت چند دقیقه، قالب حاوی ترکیبات را داخل تابه گذاشته و در تابه را می بندیم و اجازه می دهیم تا 30 دقیقه بر روی شعله بماند. پس از گذشت نیم ساعت از پخت کیک مطمئن شده و از تابه خارج می کنیم و در ادامه کیک را به وسیله چاقو به چند تکه کوچک برش می دهیم.

حالا برای روکش این کیک شکلاتی، 120 گرم شکلات شیری تخته ای را خرد کرده و به روش بن ماری ذوب می کنیم. شکلات آب شده را از روی شعله برداشته و اجازه می دهیم تا دمای آن کاهش پیدا کند. پس از کاهش دما شکلات، 2 تا 3 قاشق غذاخوری بادام زمینی خرد شده را به ظرف حاوی شکلات اضافه کرده و هم می زنیم. روکش کیک شکلاتی آماده شده و حالا تکه های کیک را داخل شکلات حاوی بادام زمینی انداخته و تمام آن را به شکلات آغشته می کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.