روش درست کردن شکلات کاراملی دست ساز بدون قالب

وبوتو
5 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات کاراملی دست ساز

روش درست کردن شکلات کاراملی دست ساز بدون قالب

در این مطلب از  سری مقالات آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن شکلات کاراملی دست ساز را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Caramel

برای درست کردن شکلات کاراملی دست ساز بدون نیاز به قالب مخصوص و با ساخت یک قالب مقوایی می توان آن را درست کرد. پیش گفتن روش کار، مواد اولیه مورد نیاز را در ادامه می آوریم:

مواد لازم:

شکر: 200 گرم
کره: 30 گرم
خامه تاره: ½ لیوان
شکلات شیری: 400 گرم
گلوکز: 3 قاشق چای خوری

روش کار:

برای درست کردن شکلات کاراملی دست ساز، در اولین قدم تابه ای را بر روی شعله قرار داده و 200 گرم شکر در آن می ریزیم. شکر باید ذوب شده و به حالت کاراملی در بیاید. حالا 30 گرم کره به شکر کاراملی شده اضافه کرده و آن ها را با هم ترکیب می کنیم. پس از ترکیب شدن کره و شکر ذوب شده، ½ لیوان خامه به ترکیبات داخل تابه اضافه می کنیم و هم زدن را ادامه می دهیم. هم زدن را آن قدر ادامه می دهیم تا مواد کاملا با هم ترکیب شده و به یک فرم روان و یکدست برسد.

حالا برای بخش شکلاتیِ شکلات کاراملی دست ساز، 250 گرم شکلات تخته ای شیری را خرد کرده و به روش بن ماری شکلات را ذوب می کنیم. پس از ذوب شدن شکلات به آن 3 قاشق غذاخوری گلوکز اضافه کرده و هم می زنیم. قالب از پیش آماده شده را که سطح آن را با کاغذ روغنی پوشانده ایم آورده و شکلات ذوب شده را داخل آن می ریزیم و تمام سطح قالب را با شکلات پر می کنیم. حالا کارامل را آورده و آن را بر روی شکلات قرار می دهیم و رو کارامل را با شکلات می پوشانیم. حالا Chocolate Caramel را از قالب خارج کرده و با چاقو شروع به برش زدن آن می کنیم. شکلات های برش زده را به مدت یک ساعت به فریز منتقل می کنیم.

برای سس روی شکلات کاراملی دست ساز، 150 گرم شکلات شیری را مجدد به روش بن ماری ذوب می کنیم. شکلات ها را پس از گذشت یک ساعت از فریز خارج کرده و داخل سس شکلاتی که آماده کردیم انداخته تا تمام سطح آن را بپوشاند. حالا شکلات های کاراملی را به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، شکلات کاراملی دست ساز ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.