شکلات چیپسی چیست و چه کاربردی دارد؟

- هدی سجادی 1399/10/29
شکلات چیپسی

شکلات چیپسی چیست و چه کاربردی دارد؟

چیپس های شکلاتی یا شکلات چیپسی در دسته شکلات های تزئینی قرار میگیرد که کاربرد زیادی در تزئین کیک و شیرینی دارد. در ادامه با این محصول پرطرفدار بیشتر آشنا خواهید شد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

چیپس شکلاتی حاوی درصد بالایی کاکائو است که در مقابل دمای بالا مقاومت دارد و نسوز است. بر همین اساس شکلات چیپسی نسوز نیز نامیده می شود. شکلات ها در هر گروهی که قرار داشته باشند از جمله محبوب ترین و پرطرفدار ترین ها به شمار می آیند و همین امر موجب شده تا به عضو فعالی در کیک پزی و شیرینی پزی تبدیل شود.

دسته بندی

چیپس شکلاتی تنها به رنگ شکلاتی و یا قهوه ای تولید نمی شود، بلکه برای تزئین کیک ها و شیرینی  ها و دسر ها در رنگ بندی متنوع و همچنین به صورت شکلات سفید به بازار عرضه شده است. علاوه بر رنگ بندی، شکلات چیپسی اشکال متنوعی مانند اشکی، گرد و یا مکعبی نیز دارد.

چیپس شکلاتی را خود می توانید در منزل با شکلات تخته ای تهیه کنید. ابتدا باید شکلات های تخته ای را به روش بن ماری داخل یک ظرف گذاشته و با حرارت بخار، آب کنیدو بعد با قیف شکلات ها را داخل قالب بریزید.
آموزش کامل در این قسمت… .

کاربرد

تزئین
اگر همیشه پس از پخت کیک و شیرینی وقتی به مرحله تزئین می رسید وقت زیادی میگذارید و از روش های سخت تزئنی استفاده میکنید، پیشنهاد می کنیم شکلا چیپسی را حتما در لیست خرید خود بگنجانید. این شکلات هم مزه خیلی خوبی دارد و هم ظاهر زیبایی به کیک میبخشد. علاوه بر این وقتی با کیک ترکیب می شود طعم دلنشینی خواهد داشت. مزیت دیگری که دارد بخاطر نسوز بودن حتی اگر داخل کیک داغ و یا روی یک شیرینی داغ قرار گیرید آب نمی شود و شکل خود را حفظ میکند. از همه مهمتر آنقدر سفت نیست که آزار دهنده باشد و زیر دندان بشدت احساس شود.