آموزش درست کردن کوکی شکلاتی ساده در منزل

وبوتو
25 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
درست کردن کوکی شکلاتی

آموزش درست کردن کوکی شکلاتی ساده در منزل

کوکی آن هم از نوع شکلاتی یکی از انواع شیرینی های بسیار پرطرفدار است. در این بخش از چوکوچاملی به آموزش درست کردن کوکی شکلاتی ساده در منزل پرداخته ایم. با ما همراه باشید… .

شاید در ظاهر با دیدن شکل این بیسکویت خوشمزه تصور کنید که با یک شیرینی سفت و خشک رو به رو هستید. در حالی که با گاز زدن تکه ای از آن میبینیم که کاملا ترد و نرم می باشد. البته باید درست کردن کوکی شکلاتی به صورت حرفه ای انجام شود. ما در این بخش از چوکوچاملی به طرز تهیه کوکی شکلاتی به صورت قدم به قدم خواهیم پرداخت.

خرید و مشاهده کوکی های دست ساز

مواد لازم برای درست کردن کوکی شکلاتی

قبل از شروع آموزش این دستور تهیه به این نکته توجه کنید که این مقدار مواد برای هجده الی بیست کوکی شکلاتی می باشد.

120 گرم آرد سفید
25 گرم پودر کاکائو
115 گرم کره
150 گرم شکر قهوه ای
دو عدد زرده تخم مرغ
یک چهارم قاشق چای خوری نمک
سه چهارم قاشق چای خوری بکینگ پودر
یک دوم قاشق چایخوری جوش شیرین
نود گرم شکلات چیپسی ترجیحا تلخ
مقداری شکلات چیپسی نسوز برای تزئین

طرز تهیه کوکی شکلاتی مرحله به مرحله

مرحله اول

در قدم اول برای درست کردن کوکی شکلاتی کره و شکر قهوه ای را به خوبی با لیسک مخلوط کنید. (کره در دمای محیط)، ( شکر قهوه ای ترجیح ما در چوکوچاملی است، شما می توانید از شکر سفید نیز استفاده کنید، اما شکر قهوه ای طعم خاص تر و لذیذ تری به این بیسکویت خواهد داد.)

مرحله دوم

در مرحله بعد از این دستور تهیه کوکی شکلاتی زرده های تخم مرغ را نیز به کره و شکر اضافه کنید. همه مواد را با لیسک کاملا هم زده و مخلوط کنید.
در طرفی دیگر داخل یک ظرف جداگانه آرد، پودر کاکائو، بکینگ پودر و جوش شیرین را دو مرتبه الک کنید.

مرحله سوم

در این قسمت از درست کردن کوکی شکلاتی همه مواد را باهم مخلوط کنید و در نهایت نمک را نیز بیفزایید و هم بزنید. وقتی کاملا یک دست شد و مواد باهم ترکیب شدند شکلات چیپسی را نیز بیفزایید و با همان لیسک دوباره هم بزنید.

مرحله چهارم

در گام بعدی طرز تهیه کوکی شکلاتی به کاغذ روغنی نیاز داريم. این کاغذ را کف سینی قراردهید. به مقدار سی گرم از مخلوط آماده را برداشته و با فاصله روی کاغذ روغنی بریرید. دقت کنید فاصله به قدر کافی باشد تا کوکی ها بعد پخت و پف به هم برخورد نداشته باشند.
اگر نمی توانید به دقت سی گرم از مواد را برای هر کوکی بردارید ملاک خود را یک گردو بگیرید و تمام کوکی ها را همان اندازه بردارید و با دست گرد و پهن کنید. در نهایت این دستور تهیه کوکی شکلاتی برای تزئین شکلات های چیپسی نسوز رو روی کوکی ها بگذارید و فشار کمی بدهید تا تثبیت شود.

نکته

قبل از پخت حدود نیم ساعت کوکی ها را داخل یخچال قرار دهید و بعد وارد فر کنید تا کیفیت بهتری پیدا کنند.

مرحله پنجم

حالا در این مرحله از درست کردن کوکی شکلاتی می توانیم این بیسکویت های جذاب را داخل فر به مدت ده دقیقه در دمای 180 درجه قرار دهید.

نکته

وقتی کوکی ها را خارج کردید می‌بینید که کمی روی آن ها نرم است. مطمئن باشید که کاملا پخته فقط اجازه دهید کمی در دمای محیط خنک شود تا بافت ترد و نرم پیدا کند. اگر کوکی بیش از این در فر بماند خشک خواهد شد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.