طرز تهیه خامه شکلاتی خانگی

وبوتو
2 دی, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خامه شکلاتی

طرز تهیه خامه شکلاتی خانگی

خامه شکلاتی یکی از دسرهای خوشمزه ای است که در زمان خوردن صبحانه و عصرانه لذت بخش بوده و می توان آن را با نان، بیسکوییت، پنکیک و وافل سرو کرد. همچنین برای تزئین کیک ها از خامه شکلاتی استفاده می کنند. در ادامه طرز تهیه Chocolate cream را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Cream

برای درست کردن شکلات خامه ای به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

خامه: 200 سی سی
شکلات تخته ای: 75 گرم
پودر کاکائو: 20 گرم
شکر: 40 تا 60 گرم
وانیل: به مقدار لازم

روش کار:

برای درست کردن شکلات خامه ای ابتدا ظرفی را آماده کرده و در آن آب ریخته و بر روی شعله قرار می دهیم تا آب به جوش آید. سپس ظرفی را بری روی بخار آب قرار داده و 75 گرم شکلات تخته ای را داخل آن می اندازیم تا ذوب شود. زمانیکه شکلات نرم شد آن را از روی بخار آب بر می داریم. نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که نباید بیش از اندازه شکلات ذوب شود چرا که طعم شکلات از دست می رود.

در زمانیکه شکلات در حال ذوب شدن است، مقداری وانیل به آن اضافه می کنیم. سپس به شکلات، 200 سی سی خامه و 50 گرم شکر را اضافه کرده و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در ادامه 20 گرم پودر کاکائو را به وسیله الک در داخل ظرف حاوی ترکیبات الک می کنیم و همزدن را ادامه می دهیم.

در ادامه ظرفی را آماده کرده و آن را پر از آب و یخ می کنیم و ظرف حاوی ترکیبات را داخل آن قرار داده و با هم زن برقی شروع به همزدن ترکیبات می کنیم تا خامه شکلاتی فرم بگیرد. بهتر است قبل از نهایی شدن درست کردن شکلات خامه ای، آن را چشیده و در صورت کم بودن شیرینی، به آن شکر اضافه می کنیم. همزدن را آنقدر ادامه می دهیم تا خامه شکلاتی کاملا فرم گرفته و آن را به شیشه ای منتقل می کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.