آموزش درست کردن دسر شکلاتی با موز

وبوتو
1 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر شکلاتی با موز

آموزش درست کردن دسر شکلاتی با موز

در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه دسر شکلاتی با موز را آموزش دهیم. برای یادگیری این میان وعده خوشمزه با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن کیک شکلاتی موزی

پیش از شروع فرآیند طرز تهیه دسر شکلاتی با موز ، به مواد اولیه مورد نیاز این آموزش اشاره می کنیم:

مواد لازم:

موز بزرگ: 3 عدد
کره: 20 گرم
شکر: 65 گرم
تخم مرغ: 1 عدد
نمک: به مقدار لازم
پودر وانیل: 8 گرم
روغن گیاهی: 50 میلی لیتر
شیر: 100 میلی لیتر
آرد چند منظوره: 120 گرم
پودر کاکائو: 20 گرم
بیکینگ پودر: 8 گرم
سرکه: 5 میلی لیتر

روش کار:

برای درست کردن کیک شکلاتی موزی ابتدا موزها را با پوست از وسط به نیم تقسیم می کنیم. سپس 20 گرم کره را داخل تابه انداخته تا کاملا ذوب شود. پس از ذوب شدن کامل کره، 15 گرم شکر را به آن اضافه کرده و با کره مخلوط می کنیم تا به حالت کارامل در بیاید. حالا موزها را از پوشت جدا کرده و داخل تابه قرار داده و شعله را خاموش می کنیم و تا تابه خنک شود.

در گام بعدی برای درست کردن دسر شکلاتی با موز ، کاسه ای را آماده کرده و یک عدد تخم مرغ را داخل آن شکسته و به تخم مرغ یک پینچ نمک، 50 گرم شکر و 8 گرم پودر وانیل اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب مواد با یکدیگر می کنیم. پس مخلوط شدن مواد با یکدیگر، به ظرف 50 میلی لیتر روغن گیاهی اضافه کرده و مجددا شروع به ترکیب مواد با یکدیگر کرده تا رنگ آن به حالت کرمی در بیاید. در ادامه به ترکیب داخل ظرف، 100 میلی لیتر شیر اضافه کرده و شروع به مخلوط کردن مواد می کنیم.

در قدم بعدی، الکی رو آماده کرده و بر روی کاسه قرار داده و داخل الک، 120 گرم آرد، 20 گرم پودر کاکائو و 8 گرم بیکینگ پودر را ریخته و شروع به الک کردن آن ها داخل ظرف می کنیم. حالا با همزن دستی شروع به مخلوط کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا به حالت خمیری دربیاید. در ادامه، 5 میلی لیتر سرکه را به ترکیبات داخل اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم.

مرحله آخر:

حالا ترکیبات داخل ظرف را بر روی موزهایی که داخل تابه قرار داده بودیم می ریزیم و شعله را روشن کرده و در تابه قرار داده و به مدت 15 الی 20 دقیقه اجازه می دهیم تا مواد پخته شوند. پس از گذشت 15 دقیقه، کیک را برعکس کرده و به مدت 5 دقیقه اجازه می دهیم سطح پشتی آن نیز پخته شود.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.