آموزش

طرز تهیه دسر شیر و شکلات در کمتر از ۵ دقیقه

دسر شیر و شکلات

طرز تهیه دسر شیر و شکلات در کمتر از ۵ دقیقه

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی، قصد داریم تا یک دسر خوشمزه با ترکیبات شیر و شکلات را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن دسر شیر و شکلات

پیش از ارائه طرز تهیه دسرشیر و شکلات، به معرفی مواد اولیه آن می پردازیم:

مواد اولیه:

۳۰۰ گرم شکلات
شیر ۶۰۰ میلی لیتر
۵۰ گرم شکر
۱۰ گرم آگار
پودر کاکائو برای تزئین

روش کار:

ابتدا ۳۰۰ گرم شکلات تخته ای را با چاقو خرد می کنیم. در ادامه ظرفی را انتخاب کرده و ۶۰۰ میلی لیتر شیر را داخل آن ریخته و به شیر ۵۰ گرم شکر و ۱۰ گرم آگار اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. پس از ترکیب کردن اولیه مواد، ظرف را بر روی شعله قرار داده و همزدن را آماده می دهیم.

در ادامه ۳۰۰ گرم شکلات خرد شده را به ترکیب شیر، شکر و آگار اضافه کرده و با همزن دستی به ترکیب کردن مواد ادامه می دهیم. همزدن را آنقدر ادامه می دهیم تا شکلات کاملا با شیر ترکیب شده و کمی غلیط شود.

حالا ترکیبات دسر شیر و شکلات را داخل ظرفی منتقل کرده و اجازه می دهیم تا دمای آن کم شود و بعد به یخچال منتقل می کنیم. پس از اینکه دسر کاملا خودش را گرفت، ظرف را از یخچال خارج کرده و آن را برعکس کرده تا دسر از ظرف خارج شود. حالا برای تزئین روی دسر شیر و شکلات از پودر کاکائو استفاده می کنیم. پودر کاکائو را داخل الک ریخته و با الک کردن سطح دسر را کاملا می پوشانیم. حالا می توان دسر را سرو کرد. امیدواریم که این دسر را درست کنید و از خوردن آن در عصرهای تابستانی لذت ببرید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =