درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

وبوتو
14 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر شکلاتی جو دوسر و موز

درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه دسر شکلاتی

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

جو دوسر 120 گرم
شیر داغ 250 میلی لیتر
موز 2 عدد (200 گرم)
تخم مرغ 2 عدد
نمک به مقدار لازم
کاکائو 30 گرم
بیکینگ پودر 5 گرم
روغن گیاهی
آجیل
شکلات 100 گرم
شیر داغ 50 میلی لیتر

روش کار:

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، ابتدا 120 گرم جو دوسر را داخل ظرفی ریخته و 250 میلی لیتر شیر داغ را به آن اضافه کرده و کنار می گذاریم. حالا 2 عدد موز را با چانگال له می کنیم. حالا ظرفی را آماده کرده و موز له شده را داخل آن ریخته و 2 عدد تخم مرغ را داخل آن شکسته و مقداری نمک را به مواد اضافه می کنیم. حالا با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. در ادامه 30 گرم شکلات و 5 گرم بیکینگ پودر را به ترکیبات اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم. پس از ترکیب کردن کامل مواد، اجازه می دهیم تا ترکیبات کمی استراحت کنند.

در مرحله بعدی از درست کردن دسر شکلاتی ، ظرف حاوی ترکیب جو دوسر و شیر را آورده و آن ها را ترکیب می کنیم. در ادامه ظرف حاوی ترکیب موز، تخم مرغ و پودر کاکائو را آورده و ترکیب جو دوسر و شیر را به آن اضافه کرده و مواد را کاملا با یکدیگر ترکیب می کنیم.

در گام بعدی، ظرفی را آماده کرده و کاغذ شیرینی پزی کف آن قرار داده و روغن گیاهی کاغذ را چرب می کنیم. سپس ترکیبات داخل ظرف را داخل قالب ریخته و بر روی آن مقداری آجیل ریخته و قالب را به مدت 35 تا 40 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت 40 دقیقه، قالب را از فر خارج می کنیم.

برای تزئین دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، 100 گرم شکلات را داخل ظرفی ریخته و به آن 50 میلی لیتر شیر داغ اضافه کرده و این دو ماده را با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. حالا با استفاده از قیف روی دسر را با ترکیب شکلات و شیر تزئین می کنیم. دسر شکلاتی ما آماده سرو شدن است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.