درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

- هدی سجادی 1401/06/14
دسر شکلاتی جو دوسر و موز

درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه دسر شکلاتی

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

جو دوسر 120 گرم
شیر داغ 250 میلی لیتر
موز 2 عدد (200 گرم)
تخم مرغ 2 عدد
نمک به مقدار لازم
کاکائو 30 گرم
بیکینگ پودر 5 گرم
روغن گیاهی
آجیل
شکلات 100 گرم
شیر داغ 50 میلی لیتر

روش کار:

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، ابتدا 120 گرم جو دوسر را داخل ظرفی ریخته و 250 میلی لیتر شیر داغ را به آن اضافه کرده و کنار می گذاریم. حالا 2 عدد موز را با چانگال له می کنیم. حالا ظرفی را آماده کرده و موز له شده را داخل آن ریخته و 2 عدد تخم مرغ را داخل آن شکسته و مقداری نمک را به مواد اضافه می کنیم. حالا با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. در ادامه 30 گرم شکلات و 5 گرم بیکینگ پودر را به ترکیبات اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم. پس از ترکیب کردن کامل مواد، اجازه می دهیم تا ترکیبات کمی استراحت کنند.

در مرحله بعدی از درست کردن دسر شکلاتی ، ظرف حاوی ترکیب جو دوسر و شیر را آورده و آن ها را ترکیب می کنیم. در ادامه ظرف حاوی ترکیب موز، تخم مرغ و پودر کاکائو را آورده و ترکیب جو دوسر و شیر را به آن اضافه کرده و مواد را کاملا با یکدیگر ترکیب می کنیم.

در گام بعدی، ظرفی را آماده کرده و کاغذ شیرینی پزی کف آن قرار داده و روغن گیاهی کاغذ را چرب می کنیم. سپس ترکیبات داخل ظرف را داخل قالب ریخته و بر روی آن مقداری آجیل ریخته و قالب را به مدت 35 تا 40 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت 40 دقیقه، قالب را از فر خارج می کنیم.

برای تزئین دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، 100 گرم شکلات را داخل ظرفی ریخته و به آن 50 میلی لیتر شیر داغ اضافه کرده و این دو ماده را با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. حالا با استفاده از قیف روی دسر را با ترکیب شکلات و شیر تزئین می کنیم. دسر شکلاتی ما آماده سرو شدن است.