آموزش

درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

دسر شکلاتی جو دوسر و موز

درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه دسر شکلاتی

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

جو دوسر ۱۲۰ گرم
شیر داغ ۲۵۰ میلی لیتر
موز ۲ عدد (۲۰۰ گرم)
تخم مرغ ۲ عدد
نمک به مقدار لازم
کاکائو ۳۰ گرم
بیکینگ پودر ۵ گرم
روغن گیاهی
آجیل
شکلات ۱۰۰ گرم
شیر داغ ۵۰ میلی لیتر

روش کار:

برای درست کردن دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، ابتدا ۱۲۰ گرم جو دوسر را داخل ظرفی ریخته و ۲۵۰ میلی لیتر شیر داغ را به آن اضافه کرده و کنار می گذاریم. حالا ۲ عدد موز را با چانگال له می کنیم. حالا ظرفی را آماده کرده و موز له شده را داخل آن ریخته و ۲ عدد تخم مرغ را داخل آن شکسته و مقداری نمک را به مواد اضافه می کنیم. حالا با همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. در ادامه ۳۰ گرم شکلات و ۵ گرم بیکینگ پودر را به ترکیبات اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم. پس از ترکیب کردن کامل مواد، اجازه می دهیم تا ترکیبات کمی استراحت کنند.

در مرحله بعدی از درست کردن دسر شکلاتی ، ظرف حاوی ترکیب جو دوسر و شیر را آورده و آن ها را ترکیب می کنیم. در ادامه ظرف حاوی ترکیب موز، تخم مرغ و پودر کاکائو را آورده و ترکیب جو دوسر و شیر را به آن اضافه کرده و مواد را کاملا با یکدیگر ترکیب می کنیم.

در گام بعدی، ظرفی را آماده کرده و کاغذ شیرینی پزی کف آن قرار داده و روغن گیاهی کاغذ را چرب می کنیم. سپس ترکیبات داخل ظرف را داخل قالب ریخته و بر روی آن مقداری آجیل ریخته و قالب را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت ۴۰ دقیقه، قالب را از فر خارج می کنیم.

برای تزئین دسر شکلاتی با جو دوسر و موز ، ۱۰۰ گرم شکلات را داخل ظرفی ریخته و به آن ۵۰ میلی لیتر شیر داغ اضافه کرده و این دو ماده را با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. حالا با استفاده از قیف روی دسر را با ترکیب شکلات و شیر تزئین می کنیم. دسر شکلاتی ما آماده سرو شدن است.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =