دسر شکلاتی خانگی خوشمزه با شکلات و جو دو سر

وبوتو
13 تیر, 1401
1 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دسر شکلاتی

دسر شکلاتی خانگی خوشمزه با شکلات و جو دو سر

آیا درمنزل موز، جو دوسر، کاکائو دارید؟ با همین چند قلم می توانید دسر شکلاتی خانگی خوشمزه ای که هیچ وقت از خوردنش خسته نمی شوید را درست کنید. با چوکوچاملی همراه باشید…  .

موز، جو دوسر، کاکائو! مطمئنم قبل از خوردن این دسر شکلاتی خانگی طعم بهتری نچشیده اید. این دستور دسر همه را متقاعد می کند. اگر دوست دارید، سرو آن برای دسر یا حتی صبحانه هم عالی است.

مواد لازم

150 میلی لیتر شیر داغ.
70 گرم پرک جو دوسر.
1 عدد موز.
1 عدد تخم مرغ.
کاکائو 20 گرم.
0.5 قاشق چایخوری بیکینگ پودر.
در صورت تمایل می توانید 2 قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید.
60 گرم خامه
80 گرم شکلات تخته ای

مرحله اول

در مرحله اول ابتدا تمام جوپرک ها را داخل ظرفی بریزید. حالا شیر را داغ کنید و به ظرف حاوی جو دوسر اضافه کنید و حسابی هم بزنید . تا مدتی نرم شود.

 

آموزش ویدئویی درست کردن دسر نارگیلی در این قسمت

مرحله دوم

داخل ظرفی مجزا موز را پوره کنید. این کار نیاز به ابزار خاصی ندارد. همین که با چنگال موز ها را له کنید کافیست. حالا یک تخم مرغ به همین ظرف اضافه کنید و حسابی هم بزنید.

مرحله سوم

در مرحله بعدی برای درست کردن دسر شکلاتی خانگی به ترکیب موز و تخم مرغ، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را اضافه کنید و کاملا هم بزنید. و به ترکیب جو دوسر و شیری که از قبل هم زده بودیم اضافه کنید و کاملا هم بزنید. ظرف را حدود نیم ساعت داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید.

مرحله چهارم

در این قسمت هشتاد گرم شکلات تخته ای خرد شده را روی حرارت آب جوش بن ماری کنید تا کاملا شکلات ها ذوب شوند. پنجاه گرم خامه را نیز با حرارت ملایم اجاق واز یا با همان حرارت بن ماری، رقیق کنید و به شکلات آب شده اضافه کنید و خوب هم بزنید.

بعد از اینکه ظرف حاوی جو دوسر را بیرون آوردید. خامه شکلاتی ها را روی مواد پخته شده بریزید و اجازه دهید تا یک ساعت سرد شود. دسر شکلاتی خانگی بسیار لذیذ و خوشمزه ما آماده است.
نوش جان.

1 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.