طرز تهیه فاج شکلاتی

وبوتو
16 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فاج شکلاتی

طرز تهیه فاج شکلاتی

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن فاج شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری طرز تهیه فاح براونی با ما همراه باشید… .

روش درست کردن فاج براونی

برای پخت فاج شکلاتی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

150 گرم شکلات تلخ
90 گرم کره
1 قاشق چایخوری قهوه فوری
2 عدد تخم مرغ
120 گرم شکر قهوه ای
2 گرم عصاره وانیل
30 گرم آرد همه منظوره
20 گرم پودر کاکائو
40 گرم شکلات چیپسی تلخ

روش کار:

پیش از شروع ترکیب کردن مواد اولیه فاج شکلاتی ، در گام اول کاغذ شیرینی پزی را به اندازه یک قالب مربعی 18 سانتی متر برش زده و کف قالب را چرب کرده و کاغذ را بر روی قالب قرار می دهیم. حالا، 150 گرم شکلات تلخ تخته ای را با چاقو خرد می کنیم. شکلات خرد شده را داخل ظرفی ریخته و به آن 90 گرم کره و یک قاشق چایخوری قهوه فوری اضافه کرده و ظرف را داخل ظرف آب جوش قرار می دهیم تا کاملا شکلات و کره ذوب شوند و بتوان آن ها با یک همزن ترکیب کرد.

در قدم بعدی از درست کردن فاج براونی ، کاسه ای را آماده کرده و 2 عدد تخم مرغ را داخل آن شکسته و با همزن شروع به همزدن می کنیم. سپس 120 گرم شکر قهوه ای را به تخم مرغ اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم. در ادامه کاسه را بر روی ظرف آب گرم قرار داده و شروع به همزدن می کنیم. آنقدر همزدن را ادامه می دهیم تا شکر کاملا در تخم مرغ حل شود و یک ماده روان به دست آید. توجه داشته باشید که دمای میکس کردن شکر قهوه ای و تخم مرغ باید در حدود 40 تا 45 درجه سانتی گراد باشد، در صورتیکه دما به 60 درجه برسد، تخم مرغ ها پخته می شوند.

پس از برداشتن ظرف از روی حرارت، با همزن برقی شروع به همزدن مجدد شکر قهوه ای و تخم مرغ می کنیم. در ادامه ترکیب شکلات، کره و قهوه فوری را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجددا با همزن برقی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم.

در گام بعدی از درست کردن فاج شکلاتی ، 30 گرم آرد چند منظوره و 20 گرم پودر کاکائو را داخل الک ریخته و آرد و پودر کاکائو را داخل ترکیبات الک کرده و با ابزار لیسک شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. همزدن را آنقدر ادامه می دهیم تا دیگر اثری از گلوله های آرد باقی نماند. در قدم بعدی 2 گرم عصاره وانیل و 40 گرم شکلات چیپسی تلخ را به ظرف حاوی ترکیبات اضافه کرده و به خوبی مواد را ترکیب می کنیم. ترکیبات را داخل قالب ریخته و قالب را به مدت 25 تا 30 دقیقه با دمای 170 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا فاج شکلاتی خنک شود. پس از خنک شدن، می توان فاج براونی را به تکه های کوچکتر برش داد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.