کیک یخچالی شکلاتی آسان و سریع

وبوتو
6 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک یخچالی شکلاتی

کیک یخچالی شکلاتی آسان و سریع

در میان مردم تمام دنیا یکی از پرطرفدار ترین و جذاب ترین دسر ها کیک هایی هستند که خیلی راحت و سریع آماده می شوند. طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی خیلی آسان است. در این بخش از چوکوچاملی با آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید…  .

مواد مورد نیاز برای درست کردن کیک یخچالی شکلاتی

شکر، یک لیوان
کره، پنجاه گرم
پودر کاکائو، سه قاشق غذاخوری
شیر، دو لیوان
بیسکویت، صد گرم
وانیل، یک قاشق غذاخوری
آرد سفید، سه قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی

گام نخست

آرد و پودر کاکائو را هرکدام به صورت جداگانه الک کنید و سپس خوب با هم مخلوط کنید.

گام دوم

در مرحله بعد  به مقدار دو لیوان شیر را به مخلوط آرد و پودر کاکائو بیفزایید. حالا یک لیوان شکر را نیز به مابقی مواد اضافه کنید و بعد از شکر وانیل را به مواد بیفزایید.
در این گام باید تمام موادی که با هم مخلوط کرده بودید را داخل یک قابلمه با اندازه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. شما باید مرتبا این مواد را هم بزنید تا کاملا یکدست شوند و حالت بریدگی نداشته باشند.

گام سوم

وقتی از حل شدن کامل تمام مواد مطمئن شدید، پنجاه گرم کره را داخل قابلمه بریزید و تا زمانی که کاملا کره حل شود ادامه دهید. حالا به یک قالب نیاز داریم. ترجیحا قالب چهار گوشه داشته باشد (مربع یا مستطیل). کف قالب را نایلون یا سلفون یا کاغذ روغنی بکشید.

گام چهارم

اجازه دهید دمای موادی که مخلوط کرده اید کمی خنک شود. حالا بیسکویت ها را کف قالب بچینید و لایه به لایه (5یا6 لایه)  مواد و بیسکویت را به ترتیب بگذارید.

گام آخر

نکته مهمی که در درست کردن کیکی یخچالی شکلاتی وجود دارد این است که هرچه بیشتر مواد روی بیسکویت ها بمانند بافت بیسکویت بیشتر شبیه به کیک می شود. اجازه دهید حداقل سه ساعت قالب داخل یخچال بماند. سپس اجازه دهید مدتی بیرون از یخچال بماند و بعد آن را از قالب خارج کنید، برش بزنید و برای سرو مهیا کنید.

چنانچه تمایل دارید می توانید ما بین لایه ها موز یا گردو نیز قرار دهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.