روش درست کردن ماکارون شکلاتی

وبوتو
24 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ماکارون شکلاتی

روش درست کردن ماکارون شکلاتی

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن دسر خوشمزه ماکارون شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری طرز تهیه Chocolate Macaron با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Macaron

برای درست کردن ماکرون شکلاتی به مواد اولیه ای که در زیر اشاره می کنیم نیاز است:

مواد لازم:

خمیر ماکارون
1 فنجان (125 گرم) پودر قند
½ فنجان (50 گرم) بادام پودر شده
3 قاشق غذاخوری (25 گرم) پودر کاکائو شیرین نشده
2 عدد سفیده تخم مرغ بزرگ (66 گرم)، در دمای اتاق
کمی نمک
5 قاشق غذاخوری (75 گرم) شکر گرانول

گاناش ماکارون
½ فنجان (120 گرم) خامه غلیظ
120 گرم شکلات تلخ شیرین، ریز خرد شده
1 قاشق غذاخوری (14 گرم) کره بدون نمک، اختیاری
1 قاشق چایخوری قهوه فوری، اختیاری

روش کار:

خمیر ماکارون

برای درست کردن ماکارون شکلاتی ، ابتدا 125 گرم پودر قند، 50 گرم بادام پودر شده و 25 گرم پودر کاکائو شیرین نشده را داخل میکسر ریخته و میکسر را روشن کرده تا مواد کاملا با یکدیگر ترکیب شوند. حالا ظرفی را آماده کرده و مواد میکس شده را داخل الک ریخته و در ظرف الک می کنیم. در قدم بعدی، ظرفی دیگر را آماده کرده و 2 عدد سفیده تخم مرغ را داخل آن ریخته و به سفیده تخم مرغ مقدار کمی نمک اضافه کرده و با همزن برقی شروع به هم زدن سفیده تخم مرغ می کنیم تا سفیده پف کند. زمانیکه سفیده پف کرد، 75 گرم شکر را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده و همزدن تا حدود 2 دقیقه ادامه می دهیم.

پس از اتمام همزدن سفیده تخم مرغ، ترکیبات میکس شده داخل ظرف را کم کم به سفیده اضافه کرده و مخلوط می کنیم. حالا خمیر ماکارون شکلاتی را داخل قیف ریخته و خمیرهایی با قطر 2.5 سانتیمتری را داخل سینی فر می زنیم. سینی فر را به مدت 20 تا 30 دقیقه در محیط قرار می دهیم تا خمیرها شکل بگیرند. حالا سینی فر را به مدت 10 تا 15 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتیگراد به فر منتقل می کنیم. پس از گدشت این تایم، سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا خمیر ماکارون شکلاتی خنک شود.

گاناش ماکارون

برای درست کردن گاناش مارکارون، ابتدا 120 گرم شکلات تلخ خرد شده را داخل ظرفی می ریزیم. ظرف دیگری را آماده کرده و 120 گرم خامه غلیظ را داخل آن ریخته و بر روش شعله قرار می دهیم. در ادامه یک قاشق چایخوری قهوه فوری را به خامه اضافه کرده و آن ها را با یکدیگر ترکیب می کنیم. پس از گرم شدن خامه، آن را از روی شعله برداشته و داخل ظرف حاوی شکلات تلخ خرد شده ریخته و یک دقیقه صبر می کنیم. حالا شروع به ترکیب کردن شکلات تلخ با خامه می کنیم تا کاملا ترکیب شوند. در قدم بعدی، یک قاشق غذاخوری کره بدون نمک را به ترکیب خامه و شکلات اضافه کرده و همزدن را ادامه داده و اجازه  می دهیم تا کاملا ترکیبات خنک شوند.

در ادامه، ماکارون های شکلاتی را از روی سینی فر جدا کرده و ماکارون های هم سایز را انتخاب می کنیم. حالا گاناش با فیلینگ شکلاتی را با استفاده از قیف، بر روی ماکارون ها قرار داده و طرف دیگر ماکارون را بر روی گاناش قرار می دهیم تا حالت ساندویچی ماکارون ایجاد شود. دسر خوشمزه ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.