آموزش ویدئویی درست کردن موچی شکلاتی

- هدی سجادی 2022/06/07
موچی شکلاتی

آموزش ویدئویی درست کردن موچی شکلاتی

این یک دستور ساده از موچی با طعم شکلات که با پودر کاکائو پوشانده شده است. حتما آن را امتحان کنید. در ادامه طرز تهیه و مقادیر مورد نیاز را بررسی کرده ایم. با ما در چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد لازم

برای درست کردن موچی شکلاتی به موارد نیز نیاز دارید:

– 100 گرم آرد برنج
– شکر 70 گرم
– 120 میلی لیتر آب
– 100 میلی لیتر شیر
– 60 گرم شکلات (من از شکلات شیری استفاده می کنم)
– پودر کاکائو

مرحله اول

داخل یک ظرف مقداری پودر کاکائو بریزید و همه قسمت ها پخش کنید و کنار بگذارید. بهتر است پودر کاکائو شیرین نباشد. حالا سراغ ظرف دوم می رویم و صد گرم آرد برنج را داخل ظرف می‌ریزیم. حالا هفتاد گرم شکر را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم

در قدم بعدی برای درست کردن موچی شکلاتی صد میلی لیتر شیر و صد و بیست میلی لیتر آب اضافه کنید. حسابی همه مواد را با همزن دستی باهم مخلوط کنید.

مرحله سوم

در مرحله سوم از درست کردن موچی سراغ اجاق‌گاز می رویم و قابلمه حاوی مواد مرحله قبل را روی حرارت می گذاریم و تا وقتی که طبق فیلم به رقت مناسب رسید روی حرارت متوسط هم میزنیم. وقتی کمی شروع به سفت شدن کرد شکلات تخته ای های تکه تکه شده را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا منسجم و نرم شود.

مرحله چهارم

روی تخته کار مقداری پودر کاکائو بریزید و موچی را روی پودر بغلتانید. مقدار دیگری پودر کاکائو روی موچی بریزید و همه جا پخش کنید. حالا همه قسمت ها را کاملا بغلتانید. ضخامت باید حدود دو سانتی متر باشد. حالا به تکه های کوچک کات کنید و قسمت هایی که با پودر کاکائو آغشته نشده را نیز با پودر بپوشانید. و در ظرفی که در مرحله یک از از دست کردن موچی شکلاتی آماده کرده بودید بچینید.

با سلفون روی ظرف را بپوشانید و در یخچال بگذارید. پس از مدت کمی نوش جان کنید.