روش درست کردن موس شکلاتی در خانه

وبوتو
16 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
موس شکلاتی

روش درست کردن موس شکلاتی در خانه

موس شکلاتی یک دسر خوشمزه است که با شکلات تخته ای و خامه درست می شود. در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن Chocolate Mousse را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Mousse

برای درست کردن موس شکلاتی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

کره: 3 قاشق غذاخوری
شکلات 50 درصد: 170 گرم
تخم مرغ بزرگ: 3 عدد
کرم تارتار: ½ قاشق چای خوری
شکر: ¼ فنجان و دو قاشق غذاخوری
خامه سنگین: ½ فنجان
وانیل طبیعی: ½ قاشق چای خوری

روش کار:

برای درست کردن موس شکلاتی، ابتدا کرده و در یک ظرفی انداخته و به ماکروویو منتقل می کنیم. در قدم بعدی، 170 گرم شکلات تخته ای را خرد کرده و در ظرف ریخته و آن را در مدت 20 ثانیه و چند مرتبه داخل ماکرویوو قرار داده و خارج می کنیم تا کاملا شکلات ذوب شود. با این کار از سوختن شکلات جلوگیری می شود. همچنین می توانیم برای ذوب کردن کره و شکلات از روش بن ماری نیز استفاده کرد.

پس از خنک شدن شکلات، زرده های تخم مرع را دونه دونه به ظرف اضافه کرده و هر بار زرده با ترکیبات داخل ظرف ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. پس از اتمام این کار، ظرف کنار می گذاریم. در گام بعدی، سفیده تخم مرغ را در ظرفی دیگری ریخته و با همزن برقی آنقدر هم می زنیم تا پف کند. کرم تارتار را به سفید تخم مرغ زده شده اضافه کرده و مجدد هم می زنیم تا پف های ناپایداری ایجاد شود. این پف ها پس از مدتی کوتاه به حالت قبل برمیگردند.

در ادامه، کم کم یک چهارم فنجان شکر را به مخلوط اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا پف های سفتی ایجاد شود. حالا سفیده تخم مرغ را به ترکیب شکلات اضافه کرده و با لیسک آن ها را به خوبی مخلوط می کنیم. در نهایت ترکیب باید به صورت یک رنگ در بیاد. در ظرفی دیگر خامه را ریخته و با همزن شروع به ترکیب مواد می کنیم تا خامه شروع به سفت شدن کند. در ادامه دو قاشق غذاخوری شکر و وانیل طبیعی را به خامه اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم.

حالا خامه را کم کم به ترکیب شکلات اضافه کرده و آن ها را به آرامی ترکیب می کنیم، حالا موس شکلاتی ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.