روش درست کردن موس کیک شکلاتی

وبوتو
25 مرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
موس کیک شکلاتی

روش درست کردن موس کیک شکلاتی

در این مقاله قصد داریم تا نحوه درست کردن موس کیک شکلاتی را آموزش دهیم. همچنین ویدئویی از روش درست کردن Chocolate Mousse قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Chocolate Mousse

برای درست کردن موس کیک شکلاتی به مواد زیر نیاز است:

مواد لازم:

100 گرم شکلات تکه ای شیرین
15گرم پودر کاکائو
250 میلی لیتر شیر
200 میلی لیتر خامه
50 گرم شیر عسل
8 گرم ژلاتین

روش کار:

در اولین قدم از درست کردن موس کیک شکلاتی ، 100 گرم شکلات تکه ای با درصد تلخی پایین را خرد می کنیم و داخل ظرفی می ریزیم. ظرف دیگری آماده کرده و 15 گرم پودر کاکائو را داخل آن ریخته و بر روی آن 2 قاشق غذاخوری آب داغ می ریزیم و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن پودر کاکائو با آب می کنیم.

ظرفی دیگری انتخاب کرده و داخل آن 250 میلی لیتر شیر ریخته و بر روی شعله قرار می دهیم. به شیر داخل ظرف، 200 میلی لیتر خامه پر چرب، 30 گرم شکر و 50 گرم شیر عسل اضافه کرده و با قاشق شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. حالا کاکائو میکس شده با آب را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و هم می زنیم. در مرحله بعدی، شکلات های خرد شده را به ظرف اضافه کرده و مجددا شروع به هم زدن می کنیم. در قدم بعدی، شعله را خاموش کرده و 8 گرم ژلاتین و 40 میلی لیتر آب را که در مایکرویو گرم کرده و سپس ترکیب کرده بودیم را به ترکیبات داخل ظرف اضافه می کنیم.

حالا یک سافی بر روی ظرفی قرار داده و ترکیبات از طریق صافی، عبور می دهیم تا کاملا یکدست باشد. ظرف دیگری انتخاب کرده و داخل آن را با پر کرده و به آن یخ اضافه می کنیم، حالا ظرف حاوی ترکیبات را داخل ظرف آب یخ قرار داده و شروع به هم زدن آن می کنیم تا کمی خودش را بگیرد. حالا یک قالب انتخاب کرده و روی آن یک کاغذ روغنی قرار می دهیم و حالا ترکیبات داخل ظرف را به قالب منتقل کرده و روی آن را با کاغذ روغنی می پوشانیم و به مدت یک شب در داخل یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت یک شب، موس کیک شکلاتی آماده است و می توان آن را از یخچال خارج کرد و از قالب بیرون آورد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.