طرز تهیه مافین شکلاتی

وبوتو
15 آبان, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
مافین شکلاتی

طرز تهیه مافین شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن مافین شکلاتی را آموزش دهیم. در ادامه نیز ویدئویی از طرز تهیه Chocolate Muffin قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Muffin

برای تهیه مافین شکلاتی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

تخم مرغ: یک عدد
شکر: 60 گرم
کره آب شده: 35 گرم
خامه پر چرب همزده: 100 گرم
آرد: 100 گرم
پودر کاکائو: 35 گرم
بیکینگ پودر: 3 گرم
شکلات تلخ: 50 گرم

روش کار:

برای درست کردن مافین شکلاتی ، ابتدا ظرفی را آماده کرده و یک عدد تخم مرغ را داخل آن می شکنیم. سپس 60 گرم شکر را به تخم مرغ اضافه کرده و با همزن دستی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در قدم بعدی، 35 گرم کره آب شده را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم. در گام بعدی، 100 گرم خامه پر چرب همزده را به مواد اضافه کرده و آن را با سایر مواد داخل ظرف، ترکیب می کنیم. حالا الکی را آماده کرده و بر روی ظرف قرار می دهیم و 100 گرم آرد، 35 گرم کاکائو و 3 گرم بیکینگ پودر را داخل الک ریخته و داخل ظرف حاوی ترکیبات الک می کنیم. حالا مواد را با هم ترکیب تا خمیرمافین آماده شود.

خمیر مافین را داخل قیف ریخته و قالب کاغذ مخصوص مافین را آماده کرده و خمیر را داخل قالب ها می ریزیم و بر روی مافین‌ها، شکلات تلخ خرد شده را قرار می دهیم. مافین های شکلاتی را به مدت 16 دقیقه و با دمای 170 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم.  پس از گذشت این تایم، مافین‌ها را از فر خارج کرده و مافین شکلاتی ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.