چطور سس شکلاتی درست کنم؟

وبوتو
27 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
سس شکلاتی

چطور سس شکلاتی درست کنم؟

اگر کیک و شیرینی درست می کنید و دوست ندارید آن‌ را ساده رها کنید، ما به شما یک سس شکلاتی بسیار ساده و پرطرفدار آموزش می دهیم. پس از تست این سس دیگر به سراغ سس های آماده بازاری نخواهید رفت. در ادامه با چوکوچاملی همراه باشید… .

سس شکلاتی جذابی که در این قسمت مراحل تهیه آن را بررسی می کنیم بسیار خوش طعم است و بافت نرمی دارد و طرز تهیه بسیار ساده ای دارد.

 

مواد لازم برای درست کردن سس شکلاتی

کره نصف فنجان
شکلات چیپسی یک فنجان
شیر غلیظ 12 اوز، شیر باید با تبخیر غلظت پیدا کند
پودر قند نصف فنجان
پودر کاکائو دو قاشق غذاخوری
عصاره وانیل نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه

مرحله اول

کره و شکلات چیپسی ها را در ماهیتابه ای بزرگ بریزید و روی شعله اجاق گاز با حرارت بسیار کم قرار دهید. حدود پنج دقیقه اجازه دهید تا حرارت ببیند. پس از پنج دقیقه شیری که قبلا تبخیر شده و غلیظت پیدا کرده را به شکلات ها و کره داخل ماهیتابه بیفزایید. مواد را کاملا مخلوط کنید تا بخوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله دوم

در این مرحله از درست کردن سس شکلاتی به مخلوط شیر و کره و شکلات ها، پودر قند و پودر کاکائو را بیفزایید و به خوبی مواد را با هم مخلوط کنید. انقدر مواد را با هم مخلوط کنید و هم زدن را ادامه دهید که حس کنید یک بافت نرم حاصل شده است.

مرحله سوم

مخلوط مواد شکلاتی را روی شعله بگذارید تا به جوش بیاید و حدود پنج دقیقه روی شعله حرارت ببیند و غلیظ شود. وقتی غلظت لازم به دست آمد، سس را از روی حرارت بر دارید. حالا عصاره وانیلی را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سس یکدستی بدست آید.

این سس تا یک ماه داخل یخچال ماندگاری دارد. هر بار که قصد استفاده از این سس را داشتید می توانید به مدت ده ثانیه در مایکروویو گرم کنید و از درست کردن سس شکلاتی خود و نوش جان کردن آن لذت ببرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.