طرز تهیه تارت شکلاتی بدون فر

وبوتو
28 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تارت شکلاتی

طرز تهیه تارت شکلاتی بدون فر

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا تارت شکلاتی بدون فر را آموزش دهیم. برای یادگیری آموزش درست کردن Chocolate Trat با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Tart

برای درست کردن تارت شکلاتی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

خمیر تارت
15 تکه بیسکوییت دایجستیو
6 قاشق غذاخوری کره

کرم تارت
300 گرم شکلات 50 درصد
یک لیوان خامه پرچرب
3 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
4 قاشق غذاخوری کره
نمک به مقدار لازم
یک قاشق چای خوری وانیل مایع

روش کار:

خمیر

برای درست کردن خمیر تارت شکلاتی ، ابتدا 15 تکه بیسکوییت دایجستیو را داخل میکسر ریخته و میکسر را روشن می کنیم تا بیسکوییت ها کاملا پودر شوند. در ادامه به بیسکوییت، 6 قاشق غذاخوری کره ذوب شده را اضافه کرده و مجدد میکسر را روشن می کنیم تا کاملا بیسکوییت و کره ترکیب شوند. یه قالب تارت با قطر 22 سانتیمتر را آماده کرده و خمیر تارت را کف آن ریخته و با کمک ابزار لیسک و دست خمیر را به طور کامل پهن می کنیم. حالا قالب را به مدت 20 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم تا خمیر خودش را بگیرد.

کرم تارت

برای درست کردن کرم تارت شکلاتی ، 300 گرم شکلات تخته ای 50 درصدی را با چاقو خرد می کنیم. در ادامه، ظرفی را پر از آب کرده و بر روی شعله قرار داده تا به نقظه جوش برسد. حالا ظرفی دیگر را بر روی ظرف حاوی آب جوش قرار داده و یک لیوان خامه پرچرب را داخل آن ریخته و به خامه، سه قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، 4 قاشق غذاخوری کرده، 300 گرم شکلات خرد شده، یک پینچ نمک و یک قاشق چای خوری وانیل مایع را اضافه می کنیم. حالا شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا یک ماده کاملا روان و یکدست بدست آید.

ظرف حاوی ترکیبات را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم تا 10 الی 15 دقیقه خنک شود. حالا خمیر تارت را از یخچال خارج کرده و کرم تارت را بر روی خمیر میریزیم. تارت شکلاتی را مجدد داخل یخچال قرار می دهیم تا کرم شکلاتی آن کاملا خودش را بگیرد. پس از مدت زمان مشخصی که گدشت، تارت شکلاتی را از یخچال خارج کرده و می توان آن را سرو کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.