طرز تهیه تارت شکلاتی

وبوتو
30 مهر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تارت شکلاتی

طرز تهیه تارت شکلاتی

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن تارت شکلاتی را آموزش دهیم. همچنین در انتها ویدئویی از نحوه درست کردن Chocolate Tart قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Tart

برای درست کردن تارت شکلاتی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مواد لازم:

75 گرم کره
25 گرم شکر
1 عدد زرده تخم مرغ
1 قاشق چای خوری وانیل طبیعی
130 گرم آرد
110 گرم شکلات شیرین تخته ای
125 میلی لیتر خامه پر چرب

روش کار:

برای درست کردن بخش بدنه تارت شکلاتی، ابتدا ظرفی را آماده کرده و 75 گرم کره را داخل آن ریخته و به آن 25 گرم شکر اضافه می کنیم. حالا با یک لیسک شروع به ترکیب کره با شکر می کنیم تا کاملا یکدست شوند. حالا یک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی به ترکیبات داخل ظرف اضافه می کنیم و مجددا هم زدن را ادامه می دهیم. پس ترکیب کامل مواد، 130 گرم آرد را به آن ها اضافه کرده و شروع به هم زدن می کنیم تا خمیر تارت شکلاتی آماده شود. خمیر روی سلیفون قرار داده و تمامی سطح خمیر را با سلیفون می پوشانیم، حالا خمیر را به مدت 30 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، خمیر را از یخچال خارج کرده و تکه ای از آن را برداشته و در داخل قالب 6.5 سانتی متری قرار می دهیم و با شست دست، خمیر را به سمت دیواره قالب پهن می کنیم. پس از قالب زدن خمیرها، به مدت 10 دقیقه به یخچال منتقل کرده و سپس به مدت 20 دقیقه و با دمای 170 درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

برای درست کردن کرم تارت شکلاتی، ابتدا 110 گرم شکلات شیرین تخته ای را خرد کرده و داخل ظرفی می ریزیم. سپس به آن 125 میلی لیتر خامه پر چرب داغ اضافه کرده و به مدت سه دقیقه به آن دست نمی زنیم. پس از گذشت این تایم، با همزن دستی شروع به ترکیب مواد با هم می کنیم. حالا ترکیب خامه و شکلات را داخل خمیر تارت ریخته و به مدت 30 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم. پس گذشت نیم ساعت، تارت شکلاتی ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.