روش درست کردن تافی شکلاتی در منزل

وبوتو
30 خرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تافی شکلاتی

روش درست کردن تافی شکلاتی در منزل

تافی شکلاتی یکی از خوشمزه های نرم و شیرین و کش دار پرطرفدار و نوستالژیک ایرانی ها است که مزه ی خاطره انگیزی دارد. اگر شما هم عاشق تافی هستید این بار در خانه بهترین مدل آن را درست کنید. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد لازم

برای درست کردن تافی خانگی شکلاتی به موارد زیر نیاز داریم:

شکلات تلخ ۵۶ درصد 180 گرم
شکلات سفید 60 گرم
کره کاکائو 35 گرم
شکر 300 گرم
گلوکز ۴۳ درصد 320 گرم
خامه صبحانه ۳۳ درصد چربی 200 گرم

گام به گام

قدم اول

در مرحله اول برای درست کردن تافی شکلاتی ابتدا باید کره کاکائو را با شکلات تلخ و سفید در یک قابلمه باهم کاملا ترکیب کنید تا یک دست شود.

قدم دوم

در مرحله دوم سراغ قابلمه ای دیگر می رویم و شکر، خامه و گلوکز را داخل قابلمه ریخته و هم می زنیم. توجه کنید حرارت باید ملایم باشد. تا زمانی که به نقطه جوش برسد باید مواد را هر چند لحظه یک بار برای داشتن یک تافی دست ساز خوب هم بزنید. به دمای جوش رسیدن را با نشانه ی قل زدن می توانید متوجه شوید. پس از این مرحله سریع قابلمه را از روی گاز بردارید.

قدم سوم

در این مرحله از درست کردن تافی شکلاتی می بایست صبر کنید تا مواد خامه ای ما از قل بیفتد، حالا تمام خامه ها را به ظرف قبلی که حاوی شکلات و کره بود بیفزایید و با سرعت مخلوط کنید تا کاملا یک دست شود.

قدم آخر

در نهایت به منظور داشتن یک تافی خانگی خوب، وقتی کاملا مواد یک دست شدند، به قالب مورد نظر انتقال دهید ولی به هیچ عنوان قالب را داخل یخچال نگذارید. توجه داشته باشید مواد تافی دست سازتان را داخل قالبی بریزید که کاملا خشک باشد و درجای خنک به مدت ده ساعت قرار دهید تا کاملا شکل بگیرد و آماده شود

نکته

چون قصد نداریم از یخچال استفاده کنیم، چنانچه برای آماده شدن تافی شکلاتی جای خنکی در منزل ندارید، داخل ظرف یخ بریزید و درب ظرف را ببندید و قالب را روی درب بگذارید. سپس بعد از ده ساعت به اندازه های دلخواهتان برش بزنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.