روش درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه

وبوتو
10 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز شکلات و خامه

روش درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه

یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها برای اوقات فراغت، شکلات با طعم های متنوع است. در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه ترافل دست ساز شکلات و خامه با روکش شکلات تلخ آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Chocolate and Cream Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

شکلات تلخ 220 گرم
خامه پرچرب 120 گرم
شکلات چیپسی تلخ 150 گرم
روغن گیاهی 15 گرم
قهوه فوری یک قاشق چای خوری

روش کار:

ابتدا 220 گرم شکلات تلخ تخته ای را شروع به خرد کردن می کنیم و شکلات ها را به یک ظرف منتقل می کنیم. حالا یک ظرف را برداشته و بر روی شعله قرار داده و در داخل آن، 120 گرم خامه پرچرب خالی می کنیم و اجازه می دهیم تا خامه به دمای جوش برسد. حالا خامه جوشیده شده را به ظرف حاوی شکلات ریخته و سپس یک قاشق چای خوری قهوه فوری را به ترکیب شکلات تلخ و خامه اضافه می کنیم تا عطر قهوه به ترافل شکلات و خامه اضافه شود. حالا شروع به هم زدن مواد داخل ظرف کرده تا کاملا یکدست شوند. گفتنی است که در صورت سفت بودن ترکیبات، آن را می توان به ماکرویو منتقل کرد تا مواد روان تر شده و بهتر ترکیب شوند.

ظرف حاوی ترکیبات را به مدت یک ساعت به محیط خنک منتقل کرده تا مواد سفت شود. پس از گذشت یک ساعت و سفت شدن مواد، حالا شروع به جدا کردن 16 یا 18 گرم از مواد کرده و با دست شروع به گرد کردن ترافل شکلات و خامه می کنیم. پس اتمام کلیه مواد، ترافل های گرد شده را به مدت 15 دقیقه به محیط خنکی منتقل کرده تا سفت شود. پس از گذشت 15 دقیقه مجدد با دست شروع به گرد کردن شکلات ها کرده تا کاملا از لحاظ ظاهری یکدست شود.

حالا برای درست کردن روکش ترافل دست ساز شکلات و خامه ، 150 گرم شکلات چیپسی تلخ را به مدت 25 ثانیه داخل ماکرویو می گذاریم تا شل شود و پس از خارج کردن از ماکرویو شروع به هم زدن شکلات می کنیم. به ظرف حاوی شکلات حدود 15 گرم روغن گیاهی اضافه کرده و مجدد شروع به هم زدن شکلات تلخ و روغن می کنیم.

در آخر:

حالا ترافل ها را داخل شکلات روان شده قرار داده تا روکشی از شکلات بر روی ترافل ها را بگیرد. حالا ترافل ها را به فریزر منتقل کرده تا روکش آن سفت شود. برای تزیین می توان از پودر شکلات و همچنین از شکلات سفید استفاده کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.