آموزش, شکلات

روش درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه

ترافل دست ساز شکلات و خامه

روش درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه

یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها برای اوقات فراغت، شکلات با طعم های متنوع است. در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه ترافل دست ساز شکلات و خامه با روکش شکلات تلخ آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Chocolate and Cream Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز شکلات و خامه به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

شکلات تلخ ۲۲۰ گرم
خامه پرچرب ۱۲۰ گرم
شکلات چیپسی تلخ ۱۵۰ گرم
روغن گیاهی ۱۵ گرم
قهوه فوری یک قاشق چای خوری

روش کار:

ابتدا ۲۲۰ گرم شکلات تلخ تخته ای را شروع به خرد کردن می کنیم و شکلات ها را به یک ظرف منتقل می کنیم. حالا یک ظرف را برداشته و بر روی شعله قرار داده و در داخل آن، ۱۲۰ گرم خامه پرچرب خالی می کنیم و اجازه می دهیم تا خامه به دمای جوش برسد. حالا خامه جوشیده شده را به ظرف حاوی شکلات ریخته و سپس یک قاشق چای خوری قهوه فوری را به ترکیب شکلات تلخ و خامه اضافه می کنیم تا عطر قهوه به ترافل شکلات و خامه اضافه شود. حالا شروع به هم زدن مواد داخل ظرف کرده تا کاملا یکدست شوند. گفتنی است که در صورت سفت بودن ترکیبات، آن را می توان به ماکرویو منتقل کرد تا مواد روان تر شده و بهتر ترکیب شوند.

ظرف حاوی ترکیبات را به مدت یک ساعت به محیط خنک منتقل کرده تا مواد سفت شود. پس از گذشت یک ساعت و سفت شدن مواد، حالا شروع به جدا کردن ۱۶ یا ۱۸ گرم از مواد کرده و با دست شروع به گرد کردن ترافل شکلات و خامه می کنیم. پس اتمام کلیه مواد، ترافل های گرد شده را به مدت ۱۵ دقیقه به محیط خنکی منتقل کرده تا سفت شود. پس از گذشت ۱۵ دقیقه مجدد با دست شروع به گرد کردن شکلات ها کرده تا کاملا از لحاظ ظاهری یکدست شود.

حالا برای درست کردن روکش ترافل دست ساز شکلات و خامه ، ۱۵۰ گرم شکلات چیپسی تلخ را به مدت ۲۵ ثانیه داخل ماکرویو می گذاریم تا شل شود و پس از خارج کردن از ماکرویو شروع به هم زدن شکلات می کنیم. به ظرف حاوی شکلات حدود ۱۵ گرم روغن گیاهی اضافه کرده و مجدد شروع به هم زدن شکلات تلخ و روغن می کنیم.

در آخر:

حالا ترافل ها را داخل شکلات روان شده قرار داده تا روکشی از شکلات بر روی ترافل ها را بگیرد. حالا ترافل ها را به فریزر منتقل کرده تا روکش آن سفت شود. برای تزیین می توان از پودر شکلات و همچنین از شکلات سفید استفاده کرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =