روش درست کردن ترافل دست ساز شکلاتی با روکش شکلات تلخ

وبوتو
17 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز شکلاتی

روش درست کردن ترافل دست ساز شکلاتی با روکش شکلات تلخ

در این مطلب از سری مقالات تهیه ترافل دست ساز، قصد داریم تا طرز درست کردن ترافل دست ساز شکلاتی با روکش شکلات تلخ را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز شکلات با روکش شکلات تلخ به مواد زیر نیاز است:

مواد لازم:

200 گرم شکلات
100 میلی لیتر خامه تازه
2 قاشق چای خوری کره
100 گرم شکلات تلخ

روش کار:

در قدم اول 200 گرم شکلات خرد شده، 100 میلی لیتر خامه و 2 قاشق چای خوری کره را داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری شروع به آب کردن ترکیب شکلات، خامه و کره می کنیم. این کار را تا زمانیکه ترکیبات کاملا با هم ترکیب شده و به حالت روان در بیاید، ادامه می دهیم.

ترکیبات داخل ظرف را به ظرفی دیگر منتقل کرده و اجازه می دهیم تا به دمای محیط برسد. حالا ماده اصلی ترافل شکلاتی را به مدت 2 تا 3 ساعت به یخچال منتقل کرده تا کاملا سفت شود. پس از گذشت این تایم، ظرف حاوی شکلات را از یخچال خارج کرده و مقداری از آن را برداشته و با دست شروع به گرد کردن ترکیبات داخل ظرف می کنیم. شکلات های گرد شده را به مدت 15 الی 20 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم تا سفت شوند.

100 گرم شکلات تلخ برای روکش ترافل ها، به روش بن ماری آب کرده تا کاملا رقیق شود. حالا ترافل های گرد شده را داخل شکلات تلخ رقیق شده می اندازیم و سپس رو آن ها را با توپ های تقره ای تزئین می کنیم. در ظرفی دیگر توپ های برنجی را داخل شکلات رقیق شده ریخته و ترافل ها را داخل آن می اندازیم. حالا ترافل های دست ساز را به مدت 10 الی 15 دقیقه به یخچال منتقل می کنیم تا روکششان سفت شود.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.